Rejestracja Logowanie Koszyk (Pusty) Pomoc KontaktZdjęcie Premiere Lonża
5-7 dni
51,00 zł
Zdjęcie York Lonża Stripe
1-3 dni
42,00 zł
Zdjęcie York Lonża miękka
1-3 dni
48,00 zł
Zdjęcie York Wytok Luka
1-3 dni
60,00 zł

Sprzęt i akcesoria do szkolenia koni

Nasz sklep internetowy wychodzi naprzeciw tym, którzy poszukują najwyższej jakości sprzętu do szkolenia koni. Jednak ilość sprzętu zależy od wieku konia. Jeśli zwierzę jest młode i dopiero co zostało wdrożone do pracy, z pewnością potrzebne będą akcesoria do lonżowania. 

Po co szkolić konia?

Trening konia podczas niedyspozycji jeźdźca, pomaga trenować siłę, wytrzymałość oraz rozbudowywać mięśnie, uczy dyscypliny i okiełznania młodych koni, buduje więź między jeźdźcem a koniem. 

Zgodnie z zasadą, że dopóki koń nie nauczy się poruszać po łuku z jeźdźcem, powinien przeprowadzić odpowiednią ilość treningów na lonży. Młody, niewyrobiony koń musi panować nad swoją równowagą, aby mógł pokonywać kręgi różnych rozmiarów. Równowaga narzuca konieczność zbudowania odpowiedniej elastyczności mięśni, by wykonując łuk czy skręt odpowidnio balansowało swoim ciałem. Bardzo przydatny przy takiej pracy są akcesoria do lonżowania.

Niezbędny osprzęt do lonżowania koni

Lonża to nic innego jak linka osiągająca długość od 5 do 8 metrów, na której prowadzony jest koń bez jeźdźca. Ma to na celu zapewnienie odpowiedniej dawki ruchu oraz przy ćwiczeniu młodych koni. Lonża służy również do pracy konia z jeźdźcem, podczas nauki jazdy. Instruktor kontroluje konia, aby uczeń mógł się spokojnie skupić na ćwiczeniu równowagi czy dosiadu. Lonżą asekurują się zawodnicy woltyżerki, akrobaci jak i w hipoterapii. 

Podstawowy osprzęt do lonżowania koni składa się z: lonży, pasa do lonżowania i kawecanu. W naszym sklepie internetowym można zaopatrzyć się w kompletny zestaw do lonżowania lub odrębnie pasy do lonżowania, podkładki pod pas do lonżowania, lonże, mostek do lonżowania. Cały ten osprzęt służy do pracy z koniem nie tylko w siodle. 

Po treningu każdy zasługuje na chwilę zabawy! Sprawdź nasze zabawki dla konia. Oferujemy także profesjonalne siodła dla konia i wiele innych akcesoriów.