Rejestracja Logowanie Koszyk (Pusty) Pomoc KontaktPuśliska dla konia i strzemiona do siodła

Jazda konna wymaga skompletowania niezbędnych akcesoriów jeździeckich, które umożliwią zachowanie równowagi w czasie jazdy. Przykładem tego są strzemiona do siodła, niezwykle pomocne w przy wchodzeniu i schodzeniu z konia, pełniące rolę podpórki na nogę. Do kompletu warto wyposażyć się w puśliska dla koni, czyli specjalne paski, na których wiszą strzemiona.

Jakie strzemiona do jazdy konnej warto wybrać?

Strzemiona do jazdy konnej podnoszą wygodę i bezpieczeństwo w trakcie jazdy konnej. Producenci oferują różne rodzaje tego wyposażenia. Dla osób początkujących dobrym rozwiązaniem mogą być strzemiona ujeżdżeniowe. Oferowane przez nas modele gwarantują stabilność, co szczególnie na początku dodaje pewności siebie. Poza tym dobre strzemiona do siodła podnoszą komfort i ograniczają ryzyko kontuzji czy dolegliwości bólowych. Również chronią stawy i wiązadła. Zwróć uwagę również na to, że do wyboru są plastikowe i metalowe strzemiona ujeżdżeniowe. Te pierwsze są lżejsze i lepsze dla niespokojnych koni. W przypadku osób początkujących czy podczas galopu lepiej postaw na metalowe strzemiona do siodła. Bez obaw znajdziesz u nas strzemiona i puśliska tak samo dla dorosłych, jak i typowo dedykowane dla dzieci.

Puśliska dla konia

Jeśli nie wiesz, jak dobrać odpowiednie puśliska ujeżdżeniowe, to koniecznie powinieneś kierować się tym, aby pasowały one do pozostałego wyposażenia. W szczególności chodzi tutaj o siodło. Bardzo częstą popularne są puśliska dla konia tej samej marki co siodło. Zazwyczaj po prostu producenci zapewniają wtedy gwarancję, że ich produkty są ze sobą maksymalnie kompatybilne. Kupując w naszym sklepie puśliska skokowe czy ujeżdżeniowe, masz do wyboru wiele znanych marek. Poszczególne modele różnią się nie tylko ceną, ale też materiałem, z którego zostały wykonane. Koniecznie zakup wytrzymałe puśliska dla konia, które zostały dodatkowo wzmocnione, by zadbały o Twoje bezpieczeństwo i przez długi czas pozostawały w doskonałym stanie. Proponujemy puśliska ujeżdżeniowe skórzane, wykonane z cielęcej skóry lub też ze sztucznej skóry. Wybierz strzemiona i puśliska, które sprawią, że zyskasz większą kontrolę. Dopasuj je do charakteru jazdy.


Jeśli szukasz akcesoriów do jazdy konnej, sprawdź również profesjonalne obuwie jeździeckie.