Rejestracja Logowanie Koszyk (Pusty) Pomoc KontaktZdjęcie Waldhausen Nauszniki Madrid  piaskowe
5-7 dni
112,50 zł
84,38 zł
Zdjęcie Horsenjoy Nauszniki Joyrider
24h
55,50 zł
44,40 zł

Nauszniki dla konia

Niezwykle ważnym elementem, wchodzącym w skład akcesoriów jeździeckich, są nauszniki dla konia. Oprócz swojej funkcji dekoracyjnej pełnią również tę ochronną - mającą za zadanie chronić uszy konia przed mrozem, wiatrem i owadami. Moskitiera dla konia chroni zwierzę przed uciążliwym dźwiękiem i ugryzieniem: much, komarów czy os.

Jakie moskitiera dla konia warto zakupić?

Standardowe nauszniki dla koni mogą pełnić wiele funkcji. Często są po prostu ozdobą podczas zawodów. Wystarczy, że spojrzysz na naszą bogatą ofertę, a zobaczysz, że różnią się one kolorami i wzorami, więc można z łatwością dopasować je np. do stroju jeźdźcy. Jednak kwestia estetyczna to niejedyny aspekt, na jaki trzeba zwrócić uwagę. Dużą popularnością cieszą się dwa rodzaje tych produktów – wyciszające oraz nauszniki przeciw owadom. Zadaniem tych pierwszych jest sprawienie, aby koń był spokojniejszy podczas jazdy czy nauki jazdy. Z drugiej strony niezwykle przydatne są również nauszniki przeciw owadom. Koniecznie zdecyduj się na taki model, który będzie wykonany z wytrzymałych i z oddychających materiałów. Do tego dopasuj rozmiar nauszników do konia, a dopiero później przejrzyj nasz szeroki wybór wzorów i kolorów nauszników.

Kiedy warto zakupić nauszniki dla konia?

Zdecydowanie najczęściej moskitiery dla konia przeciw owadom czy też standardowe nauszniki są wykorzystywane podczas zawodów jeździeckich, ale też po prostu podczas przejażdżek i nauki jazdy konnej. W przypadku płochliwych koni świetnie sprawdzą się nauszniki wyciszające dla konia. Ich zadaniem jest tłumienie dźwięków z otoczenia. Wtedy wyciszone zostają przede wszystkim wysokie i ostre dźwięki. Takie produkty mogą odegrać kluczową rolę podczas zawodów i treningów, szczególnie w przypadku mniej doświadczonych jeźdźców.

Zresztą nie tylko moskitiery dla konia przeciw owadom mogą pełnić bardzo praktyczną rolę na co dzień i na zawodach. Doskonale sprawdzą się też maski z osłoną na nos, a także modele z osłoniętymi uszami i oczami. Ich zadaniem jest zwiększanie komfortu zwierząt, ale też dbają o bezpieczeństwo zarówno koni, jak i ludzi w trakcie jazdy.

Sprawdź również czapraki dla konia dostępne w ofercie sklepu Animalia, z pomocą których stworzysz komplet na zawody lub codzienne treningi.