Rejestracja Logowanie Koszyk (Pusty) Pomoc KontaktKarmy i akcesoria dla królików

Jesteś właścicielem uszatego zwierzaka? A być może dopiero planujesz zakup królika i szukasz odpowiedniego wyposażenia? W naszym sklepie dostępne są zarówno suche karmy, witaminy i odżywki, kolby i siano, jak też żwirki i ściółki, zabawki i gadżety dla królików tj. miski, klatki dla królików, zabawki, poidełka i domki. Twój królik potrzebuje odpowiedniej diety, aby prawidłowo się rozwijał, a jego futerko było miękkie i błyszczące. W zależności od usposobienia będzie potrzebował częstszej lub rzadszej zabawy. Jego miejsce musi być przystosowane do jego charakteru.

Jaka karma dla królika?

Króliki muszą mieć nieograniczony dostęp do pożywienia. Wynika to z ich usposobienia, nieustannie żują pokarm. To także wymusza podawanie mu jedzenia lekkostrawnego, niskokalorycznego i nieobciążającego jego żołądka. Podstawą króliczej diety jest woda i siano, które zawiera dużą ilość włókien, regulujących procesy trawienne. Ponadto siano wspiera wydalanie sierści, które podczas wylizywania futerka zwierzak połyka. Możesz spróbować też specjalne kolby dla królików. Dodatkowo królik powinien otrzymywać gotowy pokarm w formie granulatu. Jest to pożywienie pełnowartościowe, bogate w składniki odżywcze oraz witaminy, których potrzebuje jego organizm do prawidłowego funkcjonowania. Gotowy pokarm składa się najczęściej z kompresowanych ziaren, siana, lucerny i otrębów. Należy jednak pamiętać, aby podawać go w niewielkich porcjach. Nieograniczony dostęp do niego mogą mieć tylko młode króliki i te, które wymagają specjalnej diety. Sprawdź też inne akcesoria dla królików.

Niezbędne akcesoria da królika

Twój królik musi mieć swoją klatkę, której wielkość należy dostosować do jego aktywności i rozmiarów. Akcesoria dla królików pomogą Ci ją odpowiednio wyposażyć, aby Twój pupil mógł nie tylko w niej odpoczywać, ale też się bawić. Wyposaż ją również w poidełko na wodę, miseczkę na pokarm, a także „toaletę”. Nie zapomnij o regularnym czesaniu jego futerka z wykorzystaniem specjalnej szczotki lub grzebienia oraz wymianie żwirku.