Rejestracja Logowanie Koszyk (Pusty) Pomoc KontaktAkcesoria dla gryzoni

W Twoim domu już wkrótce zamieszka chomik, świnka morska, mysz bądź domowy szczur? A może już masz swojego gryzonia i szukasz dla niego odpowiedniego pokarmu, klatki, akcesoriów do pielęgnacji lub zabawki? W naszym internetowym sklepie zoologicznych znajdziesz zarówno niezbędne, jak też dodatkowe gadżety dla gryzoni. Pomożemy Ci stworzyć miejsce dla swojego zwierzaka, w którym będzie miał idealne warunki do snu, zabawy, jedzenia i oczywiście rozwoju. Nasz sklep troszczy się nie tylko o czworonożnych pupili – psy i koty, które najczęściej zamieszkują nasze domu, ale też o najmniejsze zwierzaki domowe. Potrzebują one znacznie innej opieki niż czworonogi, innego wyposażenia i diety.

Podstawowe akcesoria dla gryzoni

Zacznijmy od tego, czego na pewno będzie potrzebował Twój gryzoń. To na pewno pokarm (karma sucha i mokra), który pozwoli zadbać o jego prawidłową dietę. Małe zwierzaki mają wrażliwy układ pokarmowy, są też wyjątkowo wybredne. To dlatego przy wyborze karmy zwróć uwagę na jego wiek, ewentualne szczególne potrzeby żywieniowe i jego indywidualne upodobania. Sprawdź też witaminy i odżywki dla gryzoni. Poza tym - Twój zwierzak zamieszka w klatce. Nie zawsze sprawdza się reguła, że im mniejszy gryzoń, tym mniejsza klatka. Przykładowo chomiki są bardzo ruchliwe, szczury z kolei mniej. Gryzoń musi mieć odpowiednią ilość miejsca, aby mógł się po klatce swobodnie poruszać. Jakie inne akcesoria dla gryzoni będą Ci przydatne? Przyda Ci się również wybieg dla pupila, który pozwoli mu na wyjście z klatki. Warto wypuszczać gryzonia na zieloną trawkę, ale jeżeli nie masz takiej możliwości, to kawałek podłogi w pokoju również będzie dobrą opcją. W klatce koniecznie powinny znaleźć się miseczki na pokarm oraz poidełko.

Gadżety dla gryzoni

Aby Twój gryzoń był szczęśliwy potrzebuje zabawy. Wybierz klatkę, która pozwoli Ci zamontować w niej np. liny, mostki, kołowrotki, kule do biegania bądź też zawieszane drabinki. Dodatkowe akcesoria dla gryzoni to także torby transportowe (przydadzą się, jeżeli podróżujesz ze swoim pupilem), domki, szczotki i artykuły pielęgnacyjne.