Rejestracja Logowanie Koszyk (Pusty) Pomoc KontaktCzy wiesz, czym są kalosze dla konia i dlaczego możesz ich potrzebować? Kaloszki dla konia nie mają jednak za dużo wspólnego z deszczem oraz innymi warunkami pogodowymi. Ich zadaniem jest ochrona koronki i pięty kopyta przed urazami. Są to miejsca szczególnie narażone na uszkodzenia przy ruchach tylnymi nogami. Zdarza się, że konie wkraczają bardzo mocno pod kłodę tak, że dochodzi do uderzenia w przednie nogi.

Buty dla konia. Kiedy kaloszki potrzebne się najbardziej?

Kaloszki dla konia są polecane dla tych zwierząt, które zostały podkute po raz pierwszy. Jest to dla nich nowa sytuacja, z którą muszą się oswoić. To też rozwiązanie dla koni „goniących tyłem”, które zahaczają nogami zadnimi o przednie. Buty dla konia będą dobrą opcją, jeżeli zwierzę jest szczególnie narażone na obtarcia koronki i piętki kopyta. Powinieneś się na nie zdecydować dla skutecznej ochrony puszki kopytowej.

Rodzaje kaloszy dla konia

Możemy wyróżnić kilka rodzajów kaloszy dla konia. Wśród dostępnych modeli są kaloszki wciągane, uważane za najbardziej skuteczne w ochronie kopyta. Nie zsuwają się i - nawet przy intensywnej pracy konia - pozostają na swoim miejscu. Trudniej jest je jednak założyć. Równie dobrym rozwiązaniem są kaloszki rozpinane, które z kolei założymy bez najmniejszego problemu, one również są stosunkowo stabilne. Do dyspozycji jeźdźców są jeszcze segmentowe kaloszki dla konia, składające się z kilku elementów. Możemy dowolnie dodawać i odejmować kolejne segmenty, dopasowując je indywidualnie do konia. Buty dla konia wykonane są ponadto z różnych materiałów. Kalosze neoprenowe dla konia są elastyczne i miękkie, co przekłada się na komfort zwierzęcia. Kaloszki neoprenowe dla konia mogą być w całości wykonane z neoprenu bądź też mieć tylko dodatek tego materiału. Do wyboru są jeszcze kaloszki gumowe, z włókna węglowego, PCV i kauczuku. Warto też sprawdzić czapraki dla konia czy popręgi ujeżdżeniowe.