Rejestracja Logowanie Koszyk (Pusty) Pomoc KontaktZdjęcie York Szczotka do kopyt
1-3 dni
25,00 zł

Odpowiednia i staranna pielęgnacja konia jest niezbędnym elementem codziennego dbania o jego zdrowie i wygląd. Dobrze dobrany sprzęt i produkty nie tylko pomagają zapobiegać różnym schorzeniom skóry, ale również sprawiają, że sierść, grzywa i ogon są bardziej błyszczące. Jak wybrać najlepsze zgrzebła i szczotki dla koni, które zadbają o komfort zwierzęcia?

Szczotki dla konia — jakich najlepiej użyć do codziennej pielęgnacji?

Każdy właściciel konia wie, że odpowiednia pielęgnacja sierści i skóry zwierzęcia po i przed jazdą jest niezbędna, aby zapewnić jego zdrowie i komfort. Ponadto, proces, który zajmuje około 30 minut to również wspólnie spędzony czas, który pomaga zbudować wzajemne zaufanie. Jak prawidłowo zadbać o swojego wierzchowca?
Przed jazdą, należy przeczesać zwierzę plastikowym lub gumowym zgrzebłem, które usuwa większe zabrudzenia i jednocześnie zapewnia delikatny masaż. Niezbędna jest też twarda i miękka szczotka dla konia, usuwająca resztki brudu. Ten krok jest szczególnie ważny, ponieważ odpowiednia pielęgnacja zapobiega powstawaniu ewentualnych otarć w trakcie jazdy. Warto również użyć specjalnego grzebienia, aby rozczesać grzywę i ogon. Całą pielęgnację należy zakończyć czyszczeniem kopyt za pomocą kopystki przeznaczonej do tego celu.

Wytrzymałe zgrzebła i szczotki dla koni w Animalia.pl

Animalia.pl to jeden z największych sklepów internetowych stworzonych przez prawdziwych miłośników zwierząt. W naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór furminatorów, kopystek, zgrzebeł, rękawic i szczotek do czyszczenia koni, które ułatwią codzienną opiekę nad Twoim zwierzakiem i sprawią, że będzie ona jeszcze bardziej komfortowa zarówno dla niego, jak i dla Ciebie.

Kopyta Twojego konia potrzebują dodatkowej pielęgnacji? Sprawdź nasze balsamy i maści, które szybko pomogą wrócić zwierzakowi do formy.