Rejestracja Logowanie Koszyk (Pusty) Pomoc KontaktKonie są szczególnie często „atakowane” przez owady. Najczęściej są to uciążliwe muchy, nierzadko gryzące, których ślady po ugryzieniu swędzą i tym samym bardzo doskwierają zwierzakom. Aby tego uniknąć, wyposaż się w spraye na owady dla koni. Są to specjalne preparaty, pozwalające uchronić zwierzę przed muchami, komarami, kleszczami, pchłami i ślepakami. Warto je stosować przede wszystkim w okresie wiosny i lata, kiedy owadów na zewnątrz i w stajni jest najwięcej. Bardzo dużo zależy jednak od warunków, w jakich koń przebywa. Jeżeli prawdopodobieństwo kontaktu z owadami jest większe, spray na owady dla koni stosujemy częściej, także jesienią.

Środki na owady dla koni – dlaczego warto stosować?

Ugryzienia owadów nie są niczym przyjemnym, zarówno dla człowieka, jak też dla konia. Mogą swędzieć, boleć, a także piec. Ponadto nierzadko występuje obrzęk, a niekiedy też rana. Środki na owady dla koni mają odstraszać insekty i tym samym minimalizować ryzyko ugryzienia. Koń „zaatakowany” przez owady jest niespokojny, nerwowy, zestresowany, nie może niekiedy spać i skutecznie odpoczywać. To wywołuje u niego osłabienie i zmęczenie, co przekłada się np. na niekorzystne wyniki w zawodach. Ponadto preparat przeciw owadom dla koni przydaje się podczas wypraw do lasu, nad wodę i wszędzie tam, gdzie owadów jest wyjątkowo więcej. Dzięki nim koń nie rozprasza się podczas jazdy, co przekłada się na Twoje bezpieczeństwo.

Jak wybrać preparat przeciw owadom dla koni?

Przede wszystkim zwróć uwagę na skład i przeznaczenie środków na owady dla koni. Niektóre zapewniają ochronę tylko przed jednym rodzajem owadów, np. komarami. Inne z kolei chronią przed wieloma insektami, są bardziej uniwersalne i wyróżniają się wszechstronnym działaniem. Ważną właściwością środków na insekty jest neutralizacja zapachu potu. To właśnie on w sposób szczególny przyciąga owady, głównie muchy. Spraye na owady dla koni mają też różne zapachy, często cytrusowy. Ponadto sprawdź, jak długo działają i po jakim czasie od zastosowania odstraszają owady.

Oprócz zapewnienia koniom ochrony przed owadami zadbaj również o pielęgnacje kopyt koni. Sprawdź produkty znajdujące się w naszej ofercie!