Rejestracja Logowanie Koszyk (Pusty) Pomoc KontaktWybór odpowiedniej ściółki dla koni to nie lada wyzwanie. Nie bez powodu mamy przysłowie „jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz”. Na rynku można znaleźć mnóstwo droższych i tańszych wariantów rzekomo podnoszących komfort i neutralizujących nieprzyjemny zapach. Jak więc znaleźć bezpieczny dla zdrowia produkt, który pozwoli Twojemu wierzchowcowi wygodnie wypocząć?

Jaka ściółka dla koni jest najlepsza?

Nawet codzienne czyszczenie boksu Twojego konia nie zagwarantuje mu odpowiedniego komfortu, jeśli nie wybierzesz jakościowej ściółki. Na rynku możemy znaleźć szeroką gamę produktów, które są alternatywą dla tradycyjnej słomy nieodpowiedniej dla alergików. Co więc najlepiej wybrać? Trociny, ściółka papierowa, granulat drzewny, ściółka lniana i torf — wybór jest dość duży. Pellet to ekonomiczna i antyalergiczna ściółka dla konia umożliwiająca precyzyjne usuwanie nieczystości. Z kolei trociny sprawdzą się idealnie, jeśli potrzebujesz wariantu, który dobrze absorbuje, a jednocześnie jest estetyczny i prosty w użyciu. Niepyląca ściółka lniana pojawiła się na rynku stosunkowo niedawno i jest niesamowicie chłonna. Przypomina ona elastyczny materac i nie przywiera do sierści zwierzęcia. Jest to niestety jedna z droższych opcji, jednak warto wspomnieć, że to korzystna inwestycja, która na dłuższą metę okazuje się opłacalna.

Ekonomiczne ściółki dla koni od sklepu Animalia

Specjaliści pracujący w sklepie Animalia dokładają wszelkich starań, aby sprostać oczekiwaniom klientów. W naszej ofercie znajdziesz płyn do dezynfekcji boksów, a także produkt neutralizujący nieprzyjemne zapachy. Uczyń przebywanie w stajni przyjemniejszym i zadbaj o zdrowie swojego konia, wybierając ekonomiczną ściółkę, która zapewni mu komfort.

Chcesz zadbać o zdrowy i elegancki wygląd swojego pupila? Sprawdź nasze szampony i odżywki, dzięki którym jego sierść, grzywa i ogon będą gładkie i błyszczące.