Rejestracja Logowanie Koszyk (Pusty) Pomoc KontaktPodstawą pielęgnacji konia jest dbanie o jego sierść, ale też grzywę i ogon. Ważne jest, aby koń był czysty, co jest często uwarunkowane regularnym jego myciem. Ponadto częstotliwość mycia zwierzaka zależy od jego codziennych nawyków, stylu życia i warunków, w jakich przebywa. Niezależnie jednak od tego powinieneś wyposażyć się w odpowiedni szampon do konia oraz odżywkę dla konia. Są to produkty, które w naszej ofercie znajdziesz w wielu wariantach. Są dedykowane do konkretnych rodzajów sierści, a także dla koni zmagających się ze szczególnymi problemami z włosiem

Szampony dla koni

Właściwa pielęgnacja koni zaczyna się właśnie od dobrze dopasowanego do jego sierści szamponu. Wśród naszych propozycji znajdziesz m.in. suche szampony do grzywy i ogona pozwalające szybko i skutecznie odświeżyć włosie. To dobry wybór jako dodatkowy kosmetyk, który sprawdza się w szczególnych sytuacjach. Mamy też szampony dla koni z olejkiem herbacianym, który zapobiega wysychaniu skóry i łagodzi ewentualne swędzenie. Polecamy również szampony antybakteryjne i antygrzybiczne, a nawet szampony koloryzujące dla starych koni. Szampony dla koni bazują na naturalnych składnikach. Unikamy szkodliwych substancji konserwujących i sztucznych ulepszaczy. Dzięki temu proponowane przez nas kosmetyki są bezpieczne w użytkowaniu nawet przy wrażliwej skórze.

Odżywki dla koni

Odżywki dla koni są kolejnymi kosmetykami, które koniecznie powinny znaleźć się na wyposażeniu każdego właściciela, który troszczy się o swojego zwierzaka. Jak sama nazwa wskazuje, odżywka ma przede wszystkim odżywiać sierść, grzywę i ogon. To ona wykazuje się skoncentrowanym składem i kierunkowym działaniem. Posiadamy odżywki do grzywy i ogona o właściwościach nawilżających i nabłyszczających. Są to produkty wzbogacone o wygładzające proteiny jedwabiu i olejki roślinne.

Sprawdź też środki do grzywy i ogona oraz balsamy do kopyt.