Rejestracja Logowanie Koszyk (Pusty) Pomoc KontaktKażda osoba zawodowo zajmująca się jeździectwem wie, że odpowiednie przygotowanie konia pod względem fizycznym nie jest wystarczające, żeby odnieść sukces. Aspekty wizualne takie jak muskulatura i prezencja zwierzęcia mają kluczowy wpływ na jego wynik. Jak dobrać odpowiednie akcesoria i ozdoby do grzywy, aby przyozdobić konia w elegancki i funkcjonalny sposób?

Akcesoria do grzywy — co wyróżni Twojego konia z tłumu?

Proces przygotowywania konia do zawodów lub wyścigów warto rozpocząć od aplikacji specjalnej odżywki do sierści i ogona, która nabłyszczy włos, czyniąc go bardziej odżywionym i gładkim. Odpowiedni wybór gwarantuje, że będziesz mógł z łatwością rozczesać włosy swojego wierzchowca i zapleść bardziej efektowne warkocze. Kokardki i gumki do grzywy to niepozorne, lecz ważne produkty potrzebne w czasie wystaw i wyścigów. Z ich pomocą z łatwością zapleciesz warkocze i stworzysz tak zwane „koreczki”. Jest to sposób upinania grzywy, który polega na formowaniu z niej małych koczków i wiązaniu ich. Chociaż ta „fryzura” zabiera sporo czasu, jest prawdziwą wisienką na torcie wyróżniająca konia z tłumu w gustowny sposób.

Najlepszej jakości kokardki i szczotki do grzywy oferowane przez Animalia.pl

Animalia.pl to sklep, który kocha zwierzęta. Dokładamy wszelkich starań, aby stale doskonalić naszą ofertę i czynić codzienną pielęgnację konia jeszcze łatwiejszą i przyjemniejszą. Przygotowujesz swojego pupila do zawodów? A może potrzebujesz kokardek do grzywy, które zwiększą jego komfort i pozwolą mu wygodnie biegać? Jak wiadomo, włosy ogona i grzywy konia odrastają stosunkowo wolno, dlatego warto je zabezpieczyć za pomocą gumek.

Sprawdź nasze szczotki i zgrzebła, aby prawidłowo przygotować sierść i skórę wierzchowca do dalszej pielęgnacji.