Rejestracja Logowanie Koszyk (Pusty) Pomoc KontaktSkarpety do jazdy konnej i podkolanówki jeździeckie

Jeśli stoisz przed wyborem odpowiedniego stroju do jazdy konnej, to nie możesz zapominać o skarpetach dla jeźdźca, które ochronią Twoje nogi przed urazami, otarciami i zmianą temperatury. Odpowiednio dobrane podkolanówki jeździeckie stanowią doskonałą izolację termiczną i są odporne na różnego rodzaju otarcia. Dostępne w ofercie sklepu Animalia skarpety jeździeckie wytrzymają wiele godzin treningów i dopasują się do stroju jeździeckiego. Najlepiej więc posiadać kilka ich kompletów, zwłaszcza w sytuacji, gdy treningi są częste. Ważne też, aby były one możliwie jak najwyższej jakości, co zagwarantuje maksymalny komfort.

Wybór podkolanówek i skarpet dla jeźdźca

Skarpety na konie powinny idealnie przylegać do skóry. Wszelkie zawijanie się tkaniny w czasie jazdy nie jest rekomendowane, będzie bowiem powodowało dyskomfort i ciągłą chęć ich poprawiania. Chroni przed tym dobranie ich w idealnym rozmiarze. Trzeba zwrócić też oczywiście uwagę na materiał. Najlepiej sprawdzą się tutaj włókna naturalne i oddychające, dzięki którym pot będzie odprowadzany w efektywny sposób. Rekomendowana jest też domieszka włókien syntetycznych, które zapewnią solidność i zagwarantują dłuższy czas użytkowania. Materiał można różnicować także w zależności od pory roku. Przykładowo podkolanówki do jazdy konnej z dodatkiem wełny zapewnią komfort cieplny zimą oraz jesienią, chroniąc organizm jeźdźca przed wychłodzeniem. Ze względu na porę roku warto wybierać również inne elementy garderoby, takie jak np. koszulki i bluzy jeździeckie.

Zabawa kolorami i wzorami

Takie dodatki do garderoby jeźdźca to świetny sposób, aby bawić się wzorami i kolorami skarpet do jazdy konnej. Podobnie jak w przypadku zwykłych skarpet możliwości jest wiele. Ciekawe wzory, np. z końmi, mogą jednak podkreślać jeszcze większą pasję do tego sportu i stanowić ciekawy akcent budujący własny, unikalny styl. Oczywiście w sprzedaży - również w naszym sklepie - dostępne są warianty gładkie, które idealnie pasują praktyczne do każdej odzieży. Ponownie jednak polecamy zaopatrzyć się w kilka kompletów skarpet do jazdy konnej, co pozwoli wymieniać je w sposób regularny, a także bawić się swoim stylem. A Ty? Jaki wariant wybierzesz dla siebie?

Sprawdź również profesjonalne obuwie do jazdy konnej, w które warto się zaopatrzyć.