Rejestracja Logowanie Koszyk (Pusty) Pomoc KontaktZdjęcie York Plastron Ivonn
1-3 dni
90,00 zł
Zdjęcie York Plastron Lea
1-3 dni
80,00 zł

Profesjonalna odzież jeździecka na zawody

Czy właśnie przygotowujesz się do zawodów jeździeckich? Szukasz odpowiedniego stroju, który nie będzie krępować Twoich ruchów i zapewni Ci komfortową jazdę? W czasie konkursów jazdy konnej niezwykle ważne jest to, aby wybrać odzież na zawody jeździeckie, która będzie zgodna z obowiązującymi przepisami, a także wykonana z szybkosnących i oddychających materiałów, które odprowadzą wilgoć na zewnątrz. W ofercie sklepu Animalia znajdziesz również specjalne skarpety jeździeckie, obowiązkowe wyposażenie jeźdźca zarówno podczas treningów jak i konkursów.

Odzież na zawody jeździeckie

Zawody jeździeckie tak jak każdy sport rządzą się swoimi prawami. Jednym z nich jest występowanie podczas nich w odpowiednim stroju. Nasz sklep internetowy wychodzi z ofertą odzieży jeździeckiej na zawody - tutaj można zaopatrzyć się we wszelkie niezbędne elementy stroju umożliwiającej udany start. 

Strój na zawody jeździeckie - jakie warunki powinien spełniać?

Kwestia odzieży na zawody jeździeckie nie jest drugorzędna. Na zawodach obowiązują ścisłe reguły ubrania konkursowego. Bagatelizowanie tej sprawy ma wpływ na ocenę startującego i może doprowadzić do dyskwalifikacji. Decydują o tym sędziowie opierając się na przepisach Polskiego Związku Jeździeckiego i powszechnych zasad estetyki. Dlatego poniżej przedstawiamy zasady zgodnie z którymi strój na zawody jeździeckie powinien zostać skomponowany:

  • koszula konkursowa bezwarunkowo powinna zakrywać szyję; w przypadku modeli z długim rękawem powinna mieć białe mankiety, zaś z krótkim z krótkim rękawem: biały kołnierzyk bądź stójkę. 
  • biały plastron - szeroki krawat zakrywający gors, służący uzupełnieniu jeździeckiego ekwipunku na zawodach, powinien być klasyczny, elegancki, bez zbędnych ozdób. Zapięcie na rzep ma umożliwić jego szybkie założenie bądź ściągnięcie.
  • marynarka jeździecka - rajtrok - dopuszcza się występowanie w jednym z 7 jej kolorów (czarnym, czerwonym, granatowym, brązowym, zielonym, szarym i niebieskim). Powinna być wykonana z elastycznego, dopasowującego się materiału. W naszym sklepie można odnaleźć m.in. frak, zapinany na guziki, z zasuwanymi bocznymi kieszonkami. Zakrywający większość tułowia, z podwójnym rozcięciem z tyłu zapewniającym swobodę ruchów. 

Wszystkie oferowane przez nasz sklep online elementy stroju jeździeckiego spełniają powyższe normy. Proponowane modele wykonane są w 100% dzianiny coolmax, w dwóch wariantach kolorystycznych oraz dostępne w całym wachlarzu rozmiarowym. Sprawdź także nasze czapki jeździeckie.