Rejestracja Logowanie Koszyk (Pusty) Pomoc KontaktCzapsy i sztylpy do jazdy konnej

Jazda konna wymaga odpowiednich umiejętności, ale także akcesoriów, które sprawdzą się podczas treningów i nauki jazdy. W ofercie sklepu Animalia znajdziesz czapsy skórzane i oficerkowe, chroniące łydki, kolana i uda. Wkładane przez buty zwiększą komfort i bezpieczeństwo w czasie jazdy. Świetną alternatywą są sięgające do kolan, sztywniejsze sztylpy do jazdy konnej, które niezwykle efektownie prezentują się w towarzystwie sztybletów. Mają one także jednolitą budowę, co często gwarantuje większą stabilność.

Wybór skórzanych czapsów i sztylpów do jazdy konnej

Nieprawidłowo dobrane czapsy oficerkowe to przede wszystkim brak wygody podczas jazdy konnej. Dlatego też ich odpowiednie zwymiarowanie jest tak istotne. Pierwszym kryterium jest grubość, którą należy mierzyć w najszerszym miejscu w taki sposób, aby nie były one finalnie umieszczone ani zbyt luźno, ani zbyt mocno. Istotne znaczenie ma też oczywiście długość. Najczęściej wymiaruje się od pięty do 1 centymetra poniżej zdjęcia kolana. Można jednak również mierzyć od kostki, aż do zgięcia kolana. Istotny jest też materiał wykonania. Popularne są czapsy skórzane, które są nie tylko bardzo wytrzymałe, ale i wysoce estetyczne. Mają jednak różną sztywność i warto ją sprawdzić, aby czuć się maksymalnie komfortowo. Osoby zwracające uwagę na ekologię z pewnością docenią dodatkowo warianty z ekoskóry, które mamy w naszym asortymencie produktowym i to w wielu różnych rozmiarach, dopasowanych do wielu potrzeb.

Idealne dopiero po czasie

Trzeba mieć na uwadze także to, że sztylpy oficerkowe nie od razu mogą leżeć idealnie. Dotyczy to zwłaszcza wariantów skórzanych, które najczęściej potrzebują nieco czasu, aby dopasować się w odpowiedni sposób do łydki i zapewniać optymalny komfort. Nowe mogą także nieco uwierać pod kolanem, zwłaszcza podczas kucania. Jeśli jednak wymiarowanie zostało wykonane w prawidłowy sposób, to mija to z czasem.

Czapsy na konia i inne elementy garderoby

Czapsy i sztylpy do jazdy konnej to oczywiście nie wszystkie elementy, które trzeba zakupić. Warto zainwestować też w inne części garderoby, które zagwarantują maksymalny komfort noszenia. Przykładem są bryczesy jeździeckie i rękawiczki jeździeckie, a także ubrania górne. Zdecydowanie nie należy na nich oszczędzać, istotnie wpływają bowiem na wygodę podczas jazdy.

Sprawdź również czapki jeździeckie, które sprawdzą się podczas różnych warunków pogodowych.