Rejestracja Logowanie Koszyk (Pusty) Pomoc KontaktSport, jakim jest jazda konno, wymaga od nas odpowiedniego przygotowania. Mowa nie tylko o umiejętnościach, lecz profesjonalnym stroju. Poza tak podstawowymi elementami jak buty jeździeckie, bryczesy czy kurtki do jazdy konno, warto zadbać również o rękawice do jazdy konnej. Dlaczego są ważne i jak wybrać odpowiednie?

Dlaczego powinno jeździć się w rękawicach jeździeckich?

Rękawice jeździeckie to jedne z najbardziej niedocenianych, i niestety często pomijanych, akcesoriów do jazdy konnej. Warto jednak zaopatrzyć się chociaż w jedną parę, która tak naprawdę powinna stanowić jeden z podstawowych elementów garderoby każdego jeźdźca. Profesjonalne rękawiczki do jazdy konnej zapewnią nam bowiem komfort i bezpieczeństwo podczas jazdy. Ochronią nas nie tylko przed zimnem, lecz także zapobiegną ewentualnym otarciom, a nawet nadmiernemu poceniu się wnętrz dłoni. Pomogą utrzymać wodze w dłoniach, nawet podczas szarpnięcia przez konia.

Jakie rękawice dostępne są w naszej ofercie?

W ofercie naszego sklepu dostępne są profesjonalne rękawiczki jeździeckie, zarówno całoroczne, jak i ocieplane, przeznaczone do jazdy zimą. Dostępne są przeróżne modele, która z łatwością dopasują Państwo stylem do wybranej kurtki czy bryczesów. Oferowane przez nas rękawice jeździeckie są wyjątkowo solidne i wytrzymałe, a jednocześnie komfortowe w noszeniu i bardzo eleganckie. Dokonując wyboru, warto kierować się przede wszystkim wielkością dłoni, gustem, a także porą roku, w której zamierzamy z nich korzystać. Całoroczne modele posiadają wygodne wstawki z siateczki, które zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza. Rękawice zimowe wykonane są przede wszystkim z polaru lub skóry naturalnej, zapewniając doskonałą ochronę przed mrozem. Co ciekawe, wiele z proponowanych przez nas modeli, umożliwia korzystanie ze smartfonów, bez konieczności ściągania rękawic z dłoni.