Rejestracja Logowanie Koszyk (Pusty) Pomoc KontaktOpinie użytkownika Mati-Suzi

Mam pytanie do administratora. Kiedy należy spodziewać się dostawy żwirku Porta Pine.
Moje koty tak polubiły ten żwirek, że bojkotują inne drewniane.
Ten żwirek albo wycieraczka przy kuwecie.

Żwirek ten ze względu na to, że tworzy zwarte kulki pozwala mi na obserwowanie ilości siusiu, co jest istotne przy kotce "cukrzycowej" i kotu "pęcherzowcu" z SUK.

Opinia dodana 02 marca 2009.

Czy ta opinia jest pomocna? tak | nie (0 / 1)

Witaj !
Właśnie to praktykuję od lata z Maćkiem. W okresie lata przeszedł poważne zapalenie pęcherza. Dolewam mu do karmy tak dużo wody, żeby przed zjedzeniem napił się wody.
Na forum "zdrowie kotów" opisałam swój problem. Nie wiem czy można mieszać: namoczoną w wodzie suchą karmę z mokrą karmą np. RC mature. Jeśli ze względów zdrowotnych nie można, będę musiała wyrzucić spory zapas saszetek mature.
Pozdrawiam

Opinia dodana 07 lutego 2009.

Czy ta opinia jest pomocna? tak | nie

Dziękuję za odpowiedź.
Wydaje mi się że nie jest tak źle. Otwory w pilśniowej desce dają się poszerzyć. Śruba prosta (długa) jest OK i można swobodnie wkręcić dwa wałki. Dobrze, że kupiłam od razu komplet takich samych wałków tj. 12 cm. Przy każdym wałku jest jedna śruba długa i druga z łepkiem.
Problem tylko za znalezieniem odpowiedniego klucza pasującego do otworu główki śruby i wyrżnięcie większego otworu w dolnej półce od strony podłogi, tak by włożyć szerszą podkładkę - a może da się wkręcić bez podkładki. Najważniejsze żeby łepek śruby w dolnej desce nie wystawał poza deskę - bo drapak będzie się kiwał.

Opinia dodana 25 listopada 2008.

Czy ta opinia jest pomocna? tak | nie

Kupiłam drapak Trixie Morella i postanowiłam dokupić nowe nogi sizalowe, ponieważ oryginalne zużyły się, a jeden sznurek zaczął odklejać się od wałka.
Oryginalne wałki mają 9,5 cm średnicy. Ponieważ mam duże i ciężkie koty, żeby drapak był bardziej stabilny dokupiłam nowe 3 nogi ale o średnicy 12 cm.
Rozmontowałam drapak, wkręciłam już dwie nogi na prostą śrubę i chciałam wkręcić pozostałe śruby, które są większe od poprzednich w oryginalnym drapaku i SZOK. Okazało się że śruby jako że są grubsze nie pasują do klucza, który był załączony do drapaka. [szok] Wyciagnęłam cały swój arsenał majsterkowicza i pomimo że jestem zaopatrzona w kilkanaście ślubokrętów i kluczy z IKEI - żaden z nich nie pasował do nowej śruby. Próbowałam nawet noży i NIC.
W końcu przeprosiłam stare nogi [wstyd] całując je w główkę i z powrotem je zainstalowałam do drapaka.
A teraz chodzę ze śrubą i szukam czegokolwiek czym mogłabym dokręcić ją do drapaka. [zly] Jeszcze nie byłam w OBI. Ale jak zapewniano mnie w jednym ze sklepów z narzędziami, producenci dbają o zysk i załączają do sprzętu śruby, które pasują tylko do wybranego sprzętu. Ha, i mam problem.

Opinia dodana 24 listopada 2008.

Czy ta opinia jest pomocna? tak | nie

Sama nie wiem co sądzić o karmach animondy.
W zeszłym roku napisałam do dystrybutora firmy Badis z zapytaniem o dokładny skład tacek dla kastratów i nie otrzymałam odpowiedzi.
Kiedy pojawiły się nowe smaki w tym bio, diabetes znowu wysłałam do Badis. e-maila jeden post za drugim. Zapewniano mnie, że odpowiedź na moje pytanie dostanę. I co, od ponad 2 miesięcy nie ma odpowiedzi. Już prosiłam animalię żeby zainterweniowali, bo strona www.animonda.pl jest nieaktualna, nie ma na niej wszystkich smaków, a dane co do składu są albo niepełne albo ich brak.
Kto jest "autorem" tej strony. gdzie napisać żeby ją uaktualnili.
Kupuję jeszcze tacki animondy w tym Integra diabetes, ale jeśli nie otrzymam odpowiedzi co do pełnego składu przestanę je kupować. Pisze się, że jest to karma weterynaryjna, cena też niezła ale żaden ze znanych mi wetów nie poleca jej, bo wg nich nie jest to karma weterynaryjna ani specjalistyczna.
Moja słodka Matylda musi jeść karmę niskowęglowodanową.

Opinia dodana 30 września 2008.

Czy ta opinia jest pomocna? tak | nie

Mam 3 rodzaje fontan oferowane przez animalię i gdyby ktoś zapytał się mnie która jest najlepsza miałabym trudności w doradzeniu - bo każda jest inna, inaczej pracuje, a każda z nich ma ma dobre i złe strony.
Ten egzemplarz: drinkwell jest najmniejsza, długość kabla 1,8 m, jest najłatwiejsza w utrzymaniu i myciu, silnik ma nie w wodzie a pod spodem i to może sprawia że dość głośno chodzi. Ale w niej dobre jest to że woda ścieka jak z kranu i jest czysta bo zanim spłynie z kraniku "przechodzi" przez filtr węglowy.
Dla dwóch kotów jedzących wyłącznie mokrą karmę ilość wody w fontannie zupełnie wystarcza.
Moja też jest niebieska.

Opinia dodana 22 września 2008.

Czy ta opinia jest pomocna? tak | nie

Najbardziej sprawdził mi się ten żwirek w połączeniu ze żwirkiem JRS dla długowłosych, w proporcji: 3części PP-1cześć JRS. JRS jako, że jest większy pozostaje na wierzchu, a drobniejszy jest na spodzie i ładnie w niego wsiąkają sisi. W ten sposób Maciek nie panieruje sobie tak bardzo portek jak przy samym żwirku porta pine.

Opinia dodana 17 września 2008.

Czy ta opinia jest pomocna? tak | nie

Oglądałam ją na wystawie zoologicznej w Warszawie i doszłam do wniosku, że zupełnie wystarczy mi sama fontanna bez zapasowego rezerwuaru.
Do urządzenia wlewa się ok 1,8 l wody i można regulować spadek wody. Wodę i tak wymieniam co 3-4 dni, więc krążąca woda nie wyparuje tak szybko, poza tym mam wyłącznik czasowy, który włącza i wyłącza pracę w ustalonych godzinach.
To coś dla mojej "słodkiej" Matyldy, bo uwielbia bawić się ściekającą wodą z kranu.
Zamawiam

Opinia dodana 16 września 2008.

Czy ta opinia jest pomocna? tak | nie

Moje dwa futra też ślicznie mi podziękowały.
"Słodka Matylda" to po powąchaniu nie podeszła więcej do spodeczka. Jej brat Maciek spróbował raz, dwa i teraz tylko zakopuje. Drugą butelkę chyba sama wypiję.

Opinia dodana 05 września 2008.

Czy ta opinia jest pomocna? tak | nie

Ślicznie dziękuję za skład napoju.
Teraz zastanawiam się czy to jest napój czy jedzenie :P
Skład jest tak bogaty, że myślę czy jeśli kot je pełnowartościową karmę np. Royal Canin Mature w saszetkach to powinien pić napój bogaty m.in w metioninę, taurynę, WNKT, witaminy z grupy B itd.
Mam kotkę cukrzycową i drugiego kocura po diecie odchudzającej i nie wiem czy powinny pić ten napój ???
Ciekawa jestem co sądzą o nim weci ?

Opinia dodana 26 sierpnia 2008.

Czy ta opinia jest pomocna? tak | nie

Mam prośbę do administratora o podanie pełnego składu płynu.
Czy napój mogą pić koty z cukrzycą i inne które np. nie tolerują mleka krowiego.
Chodzi głównie o to jakie są przeciwskazania do stosowania tego napoju i jaka jest jego kaloryczność.
Dziekuję

Opinia dodana 18 sierpnia 2008.

Czy ta opinia jest pomocna? tak | nie

Oh, jaki śliczny jest ten kocyk. [rotfl] W kształcie czteropalcowej łapki kocio-psiej. Wielkość akurat, ozdabia przedpokój.
Wprawdzie nie bardzo wiem na czym polega "termiczność", bo druga strona jest prawie taka sama jak przy dywanikach do kuwet (no...może trochę grubsza), ale strona wierzchnia jest gęsta, a włosie jedwabiste i długie.
Futerka nawzajem zrzucają się z niego. Zamawiam drugie.
Polecam

Opinia dodana 18 lipca 2008.

Czy ta opinia jest pomocna? tak | nie

A jak wyglada sprawa z przyczepianiem się do sierści. ???
Mój Maciek (jest w trakcie kuracji odchudzającej waży już 8,8 kg) dość nisko siusia i za każdym razem "panieruje" sobie portki. Aktualnie używam drewnianego gold dla długowłosatych i pomimo dwóch wycieraczek w WC i przedpokoju, drobiny żwirku są wszędzie w mieszkaniu. [diabel]
Dzięki za odpowiedź od osób, które już przetestowały ten żwirek.
Poza tym mam pytanie, czy można do tego żwirku wsypywać lawendowy odkażacz, który dobrze robi na grzyby.

Opinia dodana 11 lipca 2008.

Czy ta opinia jest pomocna? tak | nie

[quote=siliana] mati - porozmawiaj z wetem. kotow nie wolno absolutnie poic woda mineralna to grozi kamica![/quote]
Witaj !
Rozmawiałam, nie był przeciwny.
To zależy od tego co pływa w wodzie, jaki ma skład. Są wody nisko i wysokozmineralizowane, źródlane, stołowe zmineralizowane. Woda Jan jest moczopędna, a mnie chodziło o wypłukanie struwitów i spowodowanie, żeby kot więcej siusiał.
Przeczytaj proszę tematy na forum zdrowie
http://forum.animalia.pl/read.php?17,145288 oraz
http://forum.animalia.pl/read.php?17,156709

Opinia dodana 16 czerwca 2008.

Czy ta opinia jest pomocna? tak | nie

Jeśli mogę doradzić to proponuję rozważyć Trixie morella.
Moje koty dachowce są duże i ciężkie (6 i 9 kg) i nie mieszczą się w tunelu o średnicy 25 cm, więc jest bezużyteczny. Mam dwa: RENATA i właśnie morella (podstawa 75x40 cm). Oba drapaki są przywiązane do siebie i koty bez problemu dostają się na wszystkie poziomy. Hamak jest stanowczo za mały (dla kociaka), ale z pluszu zrobiłam poduszkę.
Kiedy w drapaku Renata (podobny do deluxe) najwyższą półkę przesunie się tak, żeby koty z II-go poziomu na nią wskakiwały - cały drapak przewraca się pod ich ciężarem. No.... chyba że się przymocuje jakoś cały darapak, by był stabilny.

Opinia dodana 16 czerwca 2008.

Czy ta opinia jest pomocna? tak | nie

[quote=elak] chudnięcie jest przyjemniejsze z tą puszeczką...... [/quote]
Witaj !
Czy mogłabyś podzielić się ze mną Twoim doświadczeniem w odchudzeniu futerka.
Ile waży, ile podajesz karmy, jak długo, czy tylko jeden rodzaj, czy podajesz jakieś suplementy diety np. gammolen NKT. itp
Obecnie odchudzam kota Maćka karmą mokrą Royal Canin obesity (waga wyjściowa 10,5 kg po 13 tygodniach diety 9,3 kg. Nie jestem do końca przekonana czy RC jest odpowiednią dla niego karmą. Według weta odchudzenie futra będzie trwało wiele miesięcy.
Pozdrawiam i z góry dziękuję

Opinia dodana 20 maja 2008.

Czy ta opinia jest pomocna? tak | nie

Dla jak dużego kota przeznaczona jest ta torba ?- chodzi o wagę kociny.
Proszę o odpowiedz, ponieważ jestem zdecydowana na zakup jeśli mój 10-cio kilowy Maciek będzie mógł korzystać z tej torby.
Dziękuję

Opinia dodana 07 maja 2008.

Czy ta opinia jest pomocna? tak | nie (1 / 0)

Makonar opisał fontannę tak fachowo, że już lepiej chyba nie można.
Na pierwszy rzut oka wygląda, że czyszczenie jej będzie łatwiejsze niż w przypadku Catlt. Dla mnie pojemność 1,5 litra dla dwóch kotów w zupełności wystarczy (napełniam wodą mineralną w tym: wodą Jana). Fontanna u mnie nie chodzi bez przerwy - wyłącznik czasowy w ustawionych czasach uruchamia urządzenie. Przez pierwszy dzień koty z ciekawością, ale i z rezerwą przyglądały się "nowości", a zaczęły pić z niej dopiero na drugi dzień.
Polecam, bo jest elegancka i można ją ustawić np. w rogu kuchni.
Oczywiście fontanna Catlt też jest w porządku.

Opinia dodana 29 kwietnia 2008.

Czy ta opinia jest pomocna? tak | nie

[quote=jonka] Torba jest świetna, lekka. Kot wygodnie i chętnie w niej siedzi.[/quote]
Witaj
Mam do Ciebie wielką prośbę. Czy mogłabyś napisać :
- dla jak dużego kota (chodzi mi o wagę) jest ta torba przeznaczona;
- czy spód z futerkiem można wyjąć z troby celem wyprania;
- czy przy przenoszeniu torby z kociakiem, brzegi wyginają się do środka (chodzi mi o to czy brzegi torby nie przygniatają kotka).
Torba wygląda na elegancką i zamierzam wykorzystać ją jako camping w domu i do noszenia na wizyty do weta.
Dziękuję i pozdrawiam

Opinia dodana 29 kwietnia 2008.

Czy ta opinia jest pomocna? tak | nie (1 / 0)

Zgadzam się z MAKONAR - tak dokładnie jest.
Oba koty siusiają na dwa odcienie zielonego, mają wysokie pH (kot 7, kotka między 7,5 i 8), dość obfitą florę bakteryjną. Wet przepisał kurację odpowiednio Furagin i Cystaid. Po dwóch tygodniach znów wsypię do kuwety ten żwirek i zobaczę jaki pokaże kolor.
Co do obecnie używanego, to gdybym zastosowała się do zaleceń procudenta i ten "chory żwirek" usuwała systematycznie z kuwety to pustą kuwetę miałabym w ciągu 3-4 dni po napełnieniu [hmm] , a tak służy mi już 3 tygodnie i pokazuje cały czas kolor zielony (po wysuszeniu jest stale zółto-szary).

Ciekawa jestem czy ktoś, kto używa już żwirek dłużej uzyskał inny kolor niż odcienie żółtego i zielonego np. pomarańczowy, czerwony czy niebieski. Co mogą oznaczać takie kolory - jakie ewentualnie choroby ;)
Proszę podzielcie się swoim doświadczeniem.
Pozdrawiam

Opinia dodana 28 kwietnia 2008.

Czy ta opinia jest pomocna? tak | nie

[quote=wilczycam] Zauważylam jednak, że malo pije i raz "zatkala mi" się na dwa dni. [/quote]
Witaj !
Karmy suche mają dużo zalet: np. czyszczą zęby, są wygodną formą karmienia, do miski da się jakąś porcyjkę i z głowy. Karmy w swoim składzie mają prawie wszystko co kociakowi potrzebne ale....... główny problem tkwi w tym, że koty "z natury" mało piją, nawet karmione wyłącznie mokrą karmą nie zawsze wypijają dostateczną potrzebną porcję wody. Problem zaczyna się gdy karmi się kota wyłącznie suchą karmą. Takie zatykanie się, zaleganie karmy w jelitach (zaparcia), rzadkie siusianie to krok do problemów nerkowych, zakażenie układu moczowego, kamienie, PNN.
Nie jestem przeciwna suchym karmom, ale po 8 latach doświadczeń z moimi dwoma kotami i innych znajomych kociarzy (wiele z tych kotów przekroczyło już tęczowy most z powodu PNN), mój model żywienia kotów to głównie mokra karma z wysoko-średniej półki i sucha jako dodatek np. jako drugi czy trzeci posiłek w ciągu dnia. W przypadku gdy właściciel cały dzień pracuje: dwa posiłki mokre rano i wieczór, w ciągu dnia nieco suchego do pochrupania.
Jeśli jeszcze nie przeczytałaś mojego postu to proszę przeczytaj http://forum.animalia.pl/read.php?17,145288,145944#msg-145944
Pozdrawiam

Opinia dodana 28 kwietnia 2008.

Czy ta opinia jest pomocna? tak | nie

[quote=agarbo] bryłki z moczem szybko wysychały (np podczas pobytu w pracy) i przy próbie usuniecia z kuwety rozsypywały się z powrotem do postaci piasku [/quote]
Witaj
Wiesz, ..... wydaje mi się że właśnie tak ma być - to nie jest żwirek zbrylający się. Kotek robi sisi, piasek wskazuje kolor, co jest sygnałem czy może coś się dzieje niedobrego, a potem powinno się żwirek przemieszać, żeby dalej wskazywał ewentualne anomalie.
U mnie po tygodniu używania (i wielokrotnego przemieszania) żwirek już nie schnie tak szybko jak na początku, a dla mojego "czyścioszka" Maćka mokry piasek jest sygnałem, że ma iść do drugiej kuwety ze żwirkiem drewnianym, kiedy z kuwety pierwsza skorzystała jego siostra.
Wydaje mi się, że jedno opakowanie (1,5 kg) nie wystarczy na dwa tygodnie przy 2-ch kotach ?
Pozdrawiam

Opinia dodana 18 kwietnia 2008.

Czy ta opinia jest pomocna? tak | nie

a więc zamawiam

Opinia dodana 18 kwietnia 2008.

Czy ta opinia jest pomocna? tak | nie

Ciekawa jestem: z czego, z jakich materiałów są wykonane oraz czym są wypełnione, czy zdejmowany jest pokrowiec ???
Cena na pierwszy rzut oka porażająca ?

Opinia dodana 16 kwietnia 2008.

Czy ta opinia jest pomocna? tak | nie

Od wczoraj wieczór, kiedy kociaki zasiusiały cały żwirek (rezultat dodania do karmy pasty uropet), kolor zmienił się z pierwotnego szaro-żółtego i pozostaje lekko seledynowy. Maciek jako że należy do wyjątkowo czystych kotów dzisiaj rano wyprowadził się do drugiej kuwety ze żwirkiem drewnianym z zapachem lawendy. :P
Będę na pewno używać ten żwirek, ale co 2-3 napełnienie kuwety - no.. chyba że spadnie cena.

Opinia dodana 16 kwietnia 2008.

Czy ta opinia jest pomocna? tak | nie

Obecnie używam fontanny Catlt. Ale jest już sfatygowana, że myślę poważnie o kupnie nowej. Nie zawsze miałam czas na czyszczenie i jest dość solidnie zakamieniona, a kopuła porysowana.

Cieszę się że fontanna Trixie pojawiła się w ofercie animalii i to po niższej cenie niż u konkurencji z zachodu.
Mam pytanie, czy animalia będzie w stanie zapewnić ciągły zakup filtrów i w razie potrzeby pompy ???? tak jak to jest w przypadku fontanny Catlt ??
Jeśli tak - składam zamówienie

Opinia dodana 15 kwietnia 2008.

Czy ta opinia jest pomocna? tak | nie

Używam żwirku już od czwartku. No i co - oba moje futerka siusiają na zielono - "słodka"kocica to nawet przechodzi w niebieski.
Oba koty mają pH między 7-8. Białko: ślad. Mam paski 9-cio wskaźnikowe do domowej analizy moczu. Pozostałe parametry w pasku w normie: krew, ketony, bilirubina itd. A więc piasek reaguje głównie na wysokie pH kolorem - odcienie zielonego.
Piasek jest bardzo drobny, co podoba się moim kotom i bardzo szybko schnie. I co ciekawe po przemieszaniu całość ma nadal pierwotny kolor.
Ciekawa jestem na jak długo wystarczy przy 2-ch kotach.

Opinia dodana 15 kwietnia 2008.

Czy ta opinia jest pomocna? tak | nie

Kupiłam na próbę dwa opakowania. Jak zużyję obecny silikonowy (za 5 dni) to zacznę testować.
Ciekawa jestem przy jakim pH żwirek sygnalizuje nieprawidłowości. Podejrzewam u Maćka przewlekłe zapalenie dróg moczowych. Kotka Matylda z kolei jest cukrzycowa i ma stale pH 7,5/8. Pojawia się co jakiś czas piasek.
W opisie żwirku jest napisane, że wykrywa kamienie. Sprawdzę to. Mam w domu paski 9 wskaźnikowe, nie ma w nich osadu, więc nigdy nie wiem czy są czy nie jakieś kamienie.

Opinia dodana 03 kwietnia 2008.

Czy ta opinia jest pomocna? tak | nie

Polecam dla dużych kotów.
Jedyny problem to, że kiedy kota przenosi jedna osoba za dwie rączki to torba nieco się składa do środka i przygniata kota. Maciek jest duży i zajmuje całą powierzchnię torby. Najlepiej jak torbę przenoszą dwie osoby.
Na razie poradziłam sobie usztywniając dłuższe boki małymi drewnianymi listewkami i po kłopocie.
Natomiast nie polecam noszenia torby na ramieniu. Po takiej podróży kot jest nieźle wytrzęsiony. a jeśli do tego ma chorobę lokomocji to................
Pozdrawiam

Opinia dodana 24 stycznia 2008.

Czy ta opinia jest pomocna? tak | nie (2 / 0)

To moje ulubione puszki, nie mogę się doczekać śniadania i obiadokolacji.
Zresztą tylko te mogę jeść, bo mam cukrzycę.
SŁODKA MATYLDA

Opinia dodana 15 listopada 2007.

Czy ta opinia jest pomocna? tak | nie

To ulubione nasze zabawki. Duża nam je niedawno podarowała.
Są miękkie, bardzo lekkie, delikatnie chroboczą, można pogryżć i przy okazji wyczyścić sobie zęby, można chwycić za uszy i rzucić w górę, można potargać "rowerkiem" [lol] [rotfl]
Maciek i Matylda

Opinia dodana 15 listopada 2007.

Czy ta opinia jest pomocna? tak | nie

Mam prośbę o poradę do tych co już zakupili, albo znają działanie tego karmnika. Ten karmnik w odróżnieniu od karmnika C10 i C20 (jedno i dwu komorowego) prawdopodobnie otwiera się poprzez przesuwanie pokrywy. Czy może się zdarzyć, że kot akurat je i przesuwająca się pokrywa przytrzaśnie pyszczek ? Jak długo poszczególne komory pozostają otwarte ?
Z góry dziękuję.

Opinia dodana 05 lipca 2007.

Czy ta opinia jest pomocna? tak | nie (0 / 1)

Użyłam już 3 wkłady. Mam pytanie, czy teraz kiedy prawie przez cały dzień okna są pootwierane, dyfuzor spełnia swoją rolę. Więc czy jest sens na okres lata kupować wkłady?. Może ktoś się orientuje.
Całe urządzenie jest przygotowane do pracy z 6-ma wkładami. Potem powinno się kupić nowy dyfuzor.
Dziękuję za odpowiedź

Opinia dodana 27 czerwca 2007.

Czy ta opinia jest pomocna? tak | nie

Witajcie !
Mam prośbę do osób, które kupiły już te puszki, o podanie mi pełnego składu tj. zawartości %: białka, tłuszczu, popiołu, wilgotności, fosfór, magnez, sód i inne - bez witamin. [rotfl]
Mam kotkę cukrzyka, która może jeść puszki o pewnej ograniczonej zawartości węglowodanów. Puszki Animondy i Leonardo są OK, ale nie znam jeszcze składu puszek Porta, więc nie wiem czy są odpowiednie dla mojej kocicy. Ślicznie dziękuję:(

Opinia dodana 08 maja 2007.

Czy ta opinia jest pomocna? tak | nie

Przy moich dwóch kotach (Matylda - cukrzyk i Maciek 10 kg kociźny) 1,5 opakowania w kuwecie starcza na 9-10 dni. :P Z tym, że po 5 dniach usuwam tylko miejsca zasiusiane i w ten sposób zmiejszam z każdym dniem ilość żwirku w kuwecie. Robię to bowiem po 5 dniach żwirek na dnie kuwety przestaje wchłaniać wilgoć i całość przechodzi zapachem amoniaku. :( Mieszanie po kilku dniach zużytego żwirku z jeszcze czystym pozostającym na brzegach kuwety, też mi się sprawdziło.
Pozdrawiam

Opinia dodana 26 kwietnia 2007.

Czy ta opinia jest pomocna? tak | nie

Dzięki za poradę.
Pocieszyłaś mnie, kot z cukrzycą może żyć wiele lat - to nie wyrok [lol] Odstawiam puszkę cukrzycową do czasu kolejnej wizyty u weta i dalej będę dawać to co zaakceptował wet. Co do pasków to stosuję sprowadzane przez firmę Hydrex paski do moczu (glukoza, ketony), a mam też 4-ro wskaźnikowe (glukoza, białko, ph, krew). Glukoza u Matyldy w moczu, pomimo brania insuliny jest wysoka, jak na razie ketonów nie ma.
Jeszcze raz dzięki za pomoc [totek] [totek]

Opinia dodana 12 kwietnia 2007.

Czy ta opinia jest pomocna? tak | nie (1 / 0)

Moja fontanna też coś czasami warczy. Ale zauważyłam, że warczy gdy plastikowy ochraniacz na kabel jest niewłaściwie włożony w spód fontanny. Co do źle spływającej wody po kopulce, to też mam kłopoty, ale związane jest to z krzywą u mnie podłogą w kuchni. :( Poidełko stoi teraz na płycie korkowej co częściowo eliminuje warczenie silnika i wsuwam pod nią cienką warstwę płytki drewnianej celem wypoziomowania. :P
Mam pytanie do administratora: CZY JEST MOŻLIWOŚĆ SPROWADZENIA SAMEGO SILNIKA Z KABELKIEM, kiedy silniczek zepsuje się, a części plastikowe są jeszcze O.K. i ile to by kosztowało ?

Opinia dodana 11 kwietnia 2007.

Czy ta opinia jest pomocna? tak | nie

Kupiłam tą puszkę i zamierzam dać do oceny mojej chorej kocicy za radą Kristiny. Teraz dostaje 2 razy dziennie insulinę, po 20 min. od zastrzyku dostaje po 50 g. gotowanego na parze kurczaka albo cielęcinę. Przez cały dzień stoi sucha karma RC diabetic i RC obesity - trochę pochrupuje. Taką dietę zaakceptował leczący kotkę wet-diabetolog :P WIRUSEK napisz w jakim wieku u kota stwierdzono cukrzycę, jak długo brał insulinę, kiedy nastąpiła remisja choroby ? Ja jestem dopiero na początku, brak mi wiedzy na ten temat:(

Opinia dodana 11 kwietnia 2007.

Czy ta opinia jest pomocna? tak | nie (1 / 0)

Witaj !!!
Drapak mam już prawie rok. Kupiłam go w animalii na indywidualne zamówienie. Drapak jest solidnie wykonany - miłe, gęste futerko jest po obu stronach półek - i przeznaczony jest również na duże i ciężkie koty. Mój Maciek 10 kg wagi, swobodnie skacze na najwyższą półkę, a na drugim poziomie lubi sobie odpoczywać ;) Co do hamaka to jest zdecydowanie przeznaczony na kociaka albo małego kota. Po wejściu kota do hamaka sizalowe sznurki ściągają się i kot znajduje się jak w przysłowiowym worku. U mnie 4 haczyki służą do zawieszania zabawek, futerko z hamaka można wykorzystać w innym celu. :P I na końcu, nogi sizalowe szybko się zużywają, robią się puchate więc je ciągle strzyżę. :( Ogólnie drapak wart jest ceny. Polecam. [totek] [totek]

Opinia dodana 11 kwietnia 2007.

Czy ta opinia jest pomocna? tak | nie

Używam tego piasku, zmieszanego z torfem w terrarium dla żółwia stepowego :P
Piasek ten można kupić w opakowaniach wiaderkowych 3 litrowych - waga 5,40 kg . Cena za wiaderko 3-litrowe jest dużo niższa niż ta sama ilość piasku w 1,5 kilogramowych pudełkach (2 wiaderka = 7 opakowań pojedyńczych). Kiedy wymieniam piasek w terrarium potrzebuję prawie dwa wiaderka.
Więc bardziej opłaca mi się zakup piasku w wiaderkach. ;) Poza tym kiedy ostatnio kupiłam u Was cały karton (7 opakowań) 2 z nich były pęknięte i piasek rozsypał mi się przy wyjmowaniu z kartonu, całe szczęście że w przedpokoju.
Mam prośbę do animalii o wprowadzenie do oferty tego piasku w 3 litrowych wiaderkach. Ja będę go kupować napewno.

Opinia dodana 05 kwietnia 2007.

Czy ta opinia jest pomocna? tak | nie (0 / 1)

A czy ten laserek może uszkodzić oczy kota ? Jeśli będzie się laserek trzymać odpowienio w pozycji pionowej do dołu i tylko "przesuwać" punkcik po podłodze wokoło kota, to może nic się nie stanie ? :(

Opinia dodana 05 kwietnia 2007.

Czy ta opinia jest pomocna? tak | nie

Witaj !
Widziałam taką siatkę, a obecnie oczekuję na dostawę białej, bo z poprzedniej dostawy nie starczyło dla mnie. :P Siatka to prostokąt o bokach 1,5 metra i 2 metry. Więc można ją odpowiednio przyciąć do wielkości okna. Ja zrobię ramę i naciągnę na nią siatkę, a następnie ramę przymocuję do wnęki okiennej kołkami rozporowymi. W ten sposób koty będą mogły wychodzić na średniej wielkości parapet za oknem. Tak zainstalowana siatka nie będzie przeszkadzała w zamykaniu okna. Są różne sposoby instalowania siatek - bawełnianych, transparentnych (przeźroczystych) metalowych. Spróbuj poszukać w internecie pod hasłami siatki zabezpieczjące, siatki na okna i balkony itp. Dużo jest tego ze zdjęciami. :P

Opinia dodana 03 kwietnia 2007.

Czy ta opinia jest pomocna? tak | nie

A jak wygląda sprawa pylenia. Czy pyli jak drewniany. ?

Opinia dodana 06 marca 2007.

Czy ta opinia jest pomocna? tak | nie

widziałam taką siatkę przezroczystą na oknie i jest bardzo wytrzymała. Siatki białe i czarne są zrobione z grubszych linek i też są mocne. Właśnie białą zamówiłam na okno 2x1,5m :P

Opinia dodana 06 marca 2007.

Czy ta opinia jest pomocna? tak | nie

Jeśli tylko pojawi sie w ofercie ten rozmiar siatki tyle, że kolor BIAŁY ZAMÓWIĘ NATYCHMIAST .

Opinia dodana 27 lutego 2007.

Czy ta opinia jest pomocna? tak | nie

[quote=Lord] Generalnie drapak jest spoko. Oceniam na 4.
Wady:
3. Gdyby nie umiejętności konstruktorskie nigdy bym tego nie złożył . Układ ma pewna mała wadę techniczną, która powoduje, że jak ktoś nie ma swojej własnej nakrętki to mu się będzie obracał najwyższy poziom. Generalnie za montaż - dwója[/quote]

Zgadzam się co do oceny - w stali 0-6 daję 4. Ale drapak wart jest ceny.
Co do sposobu montażu to akurat nie miałam problemów z jego złożeniem oprócz połączenia noga/półka/noga. Otóż ten element łączy się długą śrubą bez zakończeń. Za pierwszym razem najpierw wkręciłam do połowy śrubę w nogę, potem włożyłam 2 cm półkę i następnie wkręciłam drugą nogę itd. I coż się okazało, śruba zaczęła kręcić się w kółko i to spowodowało obracanie górnej półki. :( Po kilku dniach rozłożyłam drapak i dokonałam innego sposobu połączenia tych 3-ch elementów. Wkręciłam odrobinę śruby w nogę dolną, przełożyłam półkę, drugą końcówkę lekko wkręciłam w nogę górną, a następnie zaczęłam jednocześnie wkręcać obie nogi w przeciwnym kierunku. :P Takie wkręcenie spowodowała, że śruba równomiernie wkręciła się w obie nogi. Oczywiście, żeby dość mocno przykręcić całość musiałam użyć kawałków materiału, bo sizal kaleczył mi dłonie,no i pomocy sąsiada. :P Teraz jest OK, co jakiś czas dokręcam obie nogi, kiedy się obluzują, tak że nawet 10-cio kilowy kot skacze na najwyższą półkę i nic się nie dzieje.
Co do jeszcze jednej zalety tego właśnie drapaka to ma mocny i dobrze skręcony sizal w przeciwieństwie do drapaka Trixie.
Pozdrawiam [lapka] [lapka]

Opinia dodana 22 lutego 2007.

Czy ta opinia jest pomocna? tak | nie

Jakiś czas temu sama byłam zainteresowana torbami na karmę dla kotów na 3 do 5 kg. Większe opakowania wydawały mi się bez sensu. No ! może jakbym miała 5-6 kotów ?:P A wogóle to oglądałam conajmniej 5 rodzajów toreb i wszystkie miały za zadanie przechowywanie karmy ale w oryginalnych opakowaniach. Torba służyła do dodatkowego zabezpieczenia przed wywietrzeniem. Bardziej sprawdzają się wiaderka i puszki, które wielkie firmy czasami dołączają do dużych zakupów. :P Obecnie używam 1 i 2 litrowe plastikowe i szklane pojemniki zamykane wieczkiem z uszczelką gumową. Pozostałą karmę trzymam w oryginalnym opakowaniu, zalepiam dziurę taśmą klejącą, zwijam torebkę i wkładam do szafki w suchym miejscu. :P

Opinia dodana 22 lutego 2007.

Czy ta opinia jest pomocna? tak | nie

A mnie szczególnie interesuje ten konkretny żwirek, bowiem ponoć jest drobniejszy od innych żwirków silikonowych. Poza tym czy można go wrzucać do toalety ? Czy nie spowoduje zapchania rury kanalizacyjnej (czy kryształki rozpuszczają się w wodzie ?) :P Oglądałam na targach i wystawach żwirki m.in Hiltona i nie zdecydowałam się jeszcze na zakup z obawy że duże kryształki mogą uszkadzać kocie łapki jak stanie na nich 10-cio kilowy kot. :( Może się mylę, proszę o opinię.
Pozdrawia Maciek i Matylda. [lapka] [lapka]

Opinia dodana 20 lutego 2007.

Czy ta opinia jest pomocna? tak | nie

Od kiedy kot Maciek przeszedł zabieg usuwania kamienia nazębnego i wszelkie próby czyszczenia mu zębów skończyły się niepowodzeniem, daję tę karmę wieczorem w celu wyczyszczenia ząbków. :P Maciek jak i jego siostra traktują tą karmę jako przysmak - nie dostają na razie jej zbyt dużo, bowiem są na diecie odchudzającej RC Obesity, a Dental ma 15% tłuszczu. :P Wielkość granulków jest chyba największa ze znanych mi karm i dzięki temu Maciek musi je rozgryzać i przeżuwać przed połknięciem, a nie jak robi z innymi karmami - połyka łobuz jeden. Ponadto posiada inne dobre strony jak index S/O, po zjedzeniu przestaje pachnieć z pysia. Polecam

Opinia dodana 20 lutego 2007.

Czy ta opinia jest pomocna? tak | nie (1 / 0)

[quote=1296] Wyrazy współczucia dla kolegi, który miał problemy z jego zamocowaniem [/quote]

Można mieć problem z zamocowaniem legowiska o ile posiada sie nietypowy parapet w starym budownictwie - szeroki i gruby. [zly] Parapety w nowym budownictwie są dużo węższe, a prezentowany tu na zdjęciu parapet, a na nim legowisko, właśnie jest wąski. Nim zorientowałam się, że od wewnątrz w płycie są rowki na klamry, zdążyłam przebić gąbkę. :( Musiałam też pogłębić rowki, bowiem klamra nie obejmowania grubości mojego parapetu z legowiskiem.

Opinia dodana 15 lutego 2007.

Czy ta opinia jest pomocna? tak | nie

[quote=Dobermania]
A ty to dla kota chcesz, że masz zamiar na parapet przykleić?[/quote]

Witaj !
Od marca minęło już sporo czasu. ;) Tak, potrzebowałam płaski materac dla kota na parapet o wymiarach 38 cm x 80 cm (okna w kuchni mam prawie pod sufitem, więc parapet jest wysoko zainstalowany) Koty wskakują na parapet, obserwują mnie z góry i czekają na otwarcie lodówki, a tam szynka babuni. Materac puf 65 okazał się za mały, oglądałam go w sklepie. Kupiłam materac Hilton 42x75 cm, z kolei ten był za wysoki prawie 10 cm, w końcu kupiłam kawałek futerka, uszyłam pokrowiec, a środek wypełniłam płatem z gąbki. Całość umocowałam samoprzylepnymi rzepami, które kupiłam na metry w OBI. ;) W słoneczne dni, przy otwartym oknie koty wygrzewają się na słońcu. Pozdrawiam [totek] [totek]

Opinia dodana 06 lutego 2007.

Czy ta opinia jest pomocna? tak | nie

Nie otrzymałam odpowiedzi na mój post. :( Ale zaczęłam dawać kotom rozcieńczone mleko: 2 - 2,5 miarki wody i 1 miarka mleka. Od małego koty nie tolerowały mleka krowiego, a to specjalne dla kotów zwyczajnie nie chciały pić. Teraz zaczęłam dawać rozcieńczone mleko i to im się spodobało. :P Przetestowałam wszystkie mleka dostępne w animalii i koty najchętniej pija mleko Whiskas. Siusiają po nim jak trzeba przynajmniej po 2 razy dziennie no i kupale są OK. [lapka] [lapka]

Opinia dodana 30 stycznia 2007.

Czy ta opinia jest pomocna? tak | nie

Czy tu nie ma pomyłki w cenie :( Kupowałam może nie takie tło ale inny wzór, był dostępny na metry i cena za potrzebny kawałek to ok. 20,- zł za metr. Czy 30 cm to szerokość czy wysokość.

Opinia dodana 25 stycznia 2007.

Czy ta opinia jest pomocna? tak | nie

[quote=dorocia1] no własnie, moja kocina uwielbia jedzenie mokre, ale jako kotowi nie podajemy go bo organizm zbytnio tego nie toleruje.pozostaje mu pokarm suchy[/quote]
Witaj !
Czy mogłabyś mi napisać co należy rozumieć, że kocina uwielbia jedzenie mokre (czy masz na myśli puszki, mięsko, czy inne gotowane ?) ale organizm kota zbytnio nie toleruje mokrego i pozostaje mu pokarm suchy ? :| Mój Maciek prawie 7-mio letni od małego jadał głównie puszki i gotowane mięsko. Od maj ub.r. dostawał głównie karmę suchą, a teraz je tylko suche obesity, bo jest na diecie odchudzającej. Kiedy próbuję dawać mu czasami np. obesity mokre w saszetce to kocina najpierw je z zapałem, a po 15-20 minutach wyrzuca zawartość żołądka i natychmiast prosi o następną porcję. :( Nie wynika to ze względów zdrowotnych lecz nagłą zmianą diety.
Pozdrawiam i uprzejmie oczekuję na odpowiedź [totek] [totek]

Opinia dodana 25 stycznia 2007.

Czy ta opinia jest pomocna? tak | nie

Fajna miseczka, pojemność akurat na rozcieńczone mleko dla dwóch kotów. :P W porównaniu do miski ceramicznej 0,2 l , ta ma trochę cieńsze brzegi, równie niskie brzegi i jest lżejsza chociaż ma większą średnicę; całe dno jest płaskie i szorskie (od strony zewnętrznej). Dla moich dużych mordek rozmiar miseczki akurat i widzę że chętniej piją z niej mleko . Przy najbliższej okazji zamówię jeszcze jedną. [lapka] [lapka]

Opinia dodana 17 stycznia 2007.

Czy ta opinia jest pomocna? tak | nie (1 / 0)

[quote=Horacy_00]


Własnie - nasz słupek nie tylko się postrzępił, ale po roku sizal calkowicię zaczął się odklejać. Ponieważ reszta drapaka jest ok - ciekawi mnie bardzo gdzie dostać samą nogę - możesz podać namiary?

[/quote]

Witaj !
Nie bardzo wiem czy masz na myśli drapak Avila dla kociaków, czy inny piętrowy drapak Trixie? Na stronie www.trixie.de są pokazane same pieńki sizalowe do kupienia o różnej wysokości. A jeśli chodzi o to jak kupić - to składam w animalii indywidualne zamówienie, animalia za pośrednictwem importera dystrybutora sprowadza towar. Udało mi się w ten sposób kupić kilka rzeczy w tym: pastę do zębów zastępującą szczotkowanie, cały drapak, hamak okrągły do drapaka Trixie, karmnik dla kota, piasek do terrarium itp., których animalia nie ma na stałe w ofercie. Na niektóre rzeczy trzeba tylko trochę poczekać.
Pozdrawiam [totek] [totek] [lapka] [lapka]

Opinia dodana 08 stycznia 2007.

Czy ta opinia jest pomocna? tak | nie

[quote=kociepl] trafiłam widać jakiśfelerny, nasze kociaki rozniosły go w mig, niemal na strzępy.[/quote]

Witaj !
Mam obecnie kilka drapaków i drapek frimy Trixie (w tym drapkę wavy typu "falka") i co do ogólnego wyglądu, wykończenia i jakości misia to nie mam zastrzeżeń, ale wydaje mi się, że mają one słaby punkt w postaci nie dość mocnego sizalu w miejscach do drapania. Pieńki - nogi nie są dość mocno okręcone sizalem i kot podczas drapania przesuwa linki, a po krótkim czasie użytkowania robią się puchate. :( Więc co robię ? Co jakiś czas nożyczkami "strzyżę" puchate miejsca, albo instaluję pieńki do góry nogami. :P W twoim drapaku pionowa drapka jest zakończona czapeczką z futerka, a pewnie, tak jak w moim wolno stojącym, pod czapecką jest gwint umożliwiający wkręcenie do podstawy.
:P Niestety nic nie jest wieczne. Drapaki firmy Trixie, według mnie, i tak są ładniejsze od innych firm, a nowe nogi sizalowe można u nich zamówić.
Pozdrawiam [lapka] [totek] [totek]

Opinia dodana 05 stycznia 2007.

Czy ta opinia jest pomocna? tak | nie

Większość puszek tej firmy to owoce morza. Zastanawiam się czy są odpowiednie dla wykastrowanych kotów, które ryby morskie powinny oglądać na obrazkach. Również kotki wysterylizowane nie powinny jeść ich zbyt często ? :(

Opinia dodana 29 grudnia 2006.

Czy ta opinia jest pomocna? tak | nie

[quote=temida22] Zabawka jest rewelacyjna. Moja jest już trochę sfatygowana przez kocura i będzie można kupić nową.[/quote]

Witaj
Wprawdzie mam inny rodzaj tj, ORIGINAL, ale ciekawi mnie co to znaczy, że zabawka jest trochę sfatygowana przez kocura. :P Kupując zabawkę dowiedziałam się, że wędkę z 3-ma zapasowymi koncówkami na sznurku (i to różnymi rodzajami - piłeczka z troczkami, piórka, pomponik) można zwyczajnie dokupić, składając w animalii indywidualne zamówienie. No ! chyba, że uległa uszkodzeniu np. podstawa. Końcówkę na sznureczku można zrobić sobie samemu z jakiegoś lekkiego materiału, choćby z tasiemki;)

PS. Mój kocur początkowo skakał za piłeczką, ale szybko doszedł do wniosku, po co biegać, skoro piłeczka i tak zaraz zjawia się koło niego, wiec układa się wygodnie przed zabawką i łapie piłeczkę kiedy ma ochotę. No i koniec z ćwiczeniami odchudzającymi [diabel] [totek] [totek]

Opinia dodana 20 grudnia 2006.

Czy ta opinia jest pomocna? tak | nie

Mam prośbę do osób, które podają swoim futrzakom pastę o informację:
- czy pasta uro-pet oprócz zakwaszania moczu i zmiejszania Ph powoduje, że kot więcej pije i stąd częściej siusia ?
- czy tylko zakwasza mocz i rozrzedza ?
Moje koty są na diecie i jedzą głównie suchą karmę i pomimo kociej fontanny według mnie za mało siusiają - tylko 1 x dziennie. Nie tolerują mleka. Podaję małe ilości tej pasty bo aktualnie mają odczyn ph 7 (obojętny). [lapka] [lapka]

Opinia dodana 30 listopada 2006.

Czy ta opinia jest pomocna? tak | nie

Pasta nie za bardzo przypadła do gustu moim kotom. :( Ale jak zmieszam ją z Gimpet Malt Soft Extra w ilości 2 do 1 na rzecz Bezo, to rzucają się na mieszankę i nawet nie trzeba smarować łapki tylko wylizują z palca. Pasta Bezo jest rzadka, natomiast Gimpeta jest gęsta. Po zmieszaniu obu past powstaje kisielowana konsystencja i to chyba podoba się moim kotom. :P

Opinia dodana 30 listopada 2006.

Czy ta opinia jest pomocna? tak | nie

Mam taki sam tylko mniejszy rozmiar 50 cm. Pokrycie to gęsty materiał bawełniany, w środku jest pocięta na małe kawałeczki gąbka - przez to legowisko jest mięciutkie i dość grube. Co do szerokości to nie wiem jak jest z rozmiarem 80 cm, ale przy 50 cm długości jest 35 cm szerokości. :P Swoje już prałam, materiał bawełniany zbiegł się i legowisko jest jakby bardziej nabite
Pozdrawiam [lapka] [lapka]

Opinia dodana 23 listopada 2006.

Czy ta opinia jest pomocna? tak | nie

Nie potrafię rozszyfrować struktury materiału, z którego zrobiona jest myjka. Ni to miś, ni to frotte, jedno jest pewne: skuteczna. Przetarłam nią na sucho moje dwa futra, szczególnie pod brudkami i w okolicy pyszczków i myjka zrobiła się szara. Mój Maciek ma pod pyszczkiem coś w rodzaju trądziku - przetarcie myjką wystarczyło by usunąć nagromadzone tam czarne grudki ;) Rozmiar myjki odpowiedni, nie potrzebna jest większa, a i cena przystępna. :P Zdaje się, że teraz koty będą zbierać na sobie kurz z mieszkania, a ja usunę go myjką Ha! Ha! Ha! [radosc]

Opinia dodana 22 listopada 2006.

Czy ta opinia jest pomocna? tak | nie (1 / 0)

Ja już od dłuższego czasu używam tego rodzaju rolki, w pracy do czyszczenia czarnych spodni. Sprawdza się znakomicie. Mam rozmiar XL 9,1 m, 56 listków. Mniejsza rolka na 30 listków jest dużo droższa niż w animalii. :P Namiary na importera przesyłam bezpośrednio do administratora.

Opinia dodana 20 listopada 2006.

Czy ta opinia jest pomocna? tak | nie

Witaj !
Fajnie to wygląda. Ja też kupiłam hamak ale z białym futerkiem. Niestety mój kaloryfer jest starszy z 50-go roku i jakiekolwiek próby zamocowania na nim hamaka, kończą się zmniejszeniem powierzchni do leżenia z 30 cm do 20 cm szerokości, a to jest za mało by moje koty czuły się pewnie na nim, bo są duże :( Ciekawa jestem czy koteczki polubiły już hamak ? [lapka] [lapka]

Opinia dodana 14 listopada 2006.

Czy ta opinia jest pomocna? tak | nie

[quote=espana] no i już jestem szczesliwa posiadaczka tego cuda. a wlasciwie moja kota. legowisko jest naprawde fajne, porzadnie wykonane, wymiary jakie dostalam od animalii przed zamowieniem to 45x50. [/quote]

Czy mogłabyś napisać, czy rozmiar 45x50 jest z brzegami, czy sam środek; czym wypełnione są brzegi i dół (silikonem ? - co świadczyło by o tak wysokiej cenie; gąbką; włókniną ???) Pokrycie jest futrzane czy z materiału - szczególnie boki ? Jak wysokie są brzegi licząc od podłogi ? Ten rozmiar byłby odpowiedni dla mojej 5 kg kotki, dla kota 10 kg sądzę, że nie. :P Właśnie okupuje legowisko psine Hiltona 42x75x10 cm. i jak się dobrze położy zajmuje całą powierzchnię.
Dzięki za odpowiedź [lapka] [lapka]

Opinia dodana 31 października 2006.

Czy ta opinia jest pomocna? tak | nie

Zabawka fajna. Bardzo miękko porusza się zarówno po PCV jak i dywanie z krótkim włosiem, szkoda że tylko w przód i w tył. [rotfl] Zamiast kocimiętki do pojemniczka, który jest w kuli, włożyłam korzeń waleriany, bo na kocimiętkę moje koty nie reagują. :P Jak na razie koty obwąchują, próbują dotykać, przewracają myszkę, ale szybko się nudzą i odchodzą.

Opinia dodana 31 października 2006.

Czy ta opinia jest pomocna? tak | nie

Witaj !
Tunel jest bardzo lekki zrobiony z ortalionu, podtrzymywany jest przez wszyte w materiał lekkie koła. Kupiłam dwie sztuki i połączyłam spinaczami do przytrzymywania bielizny na sznurze. Ponieważ jeden z moich kotów nie mieści się w rękawach, więc skróciłam je o połowę, rozcięłam do otworu, odpowiednio obszyłam płotkami i teraz 10-cio kg kot przechodzi przez rękawy kiedy chce dodaść kotkę, która uwielbia ugniatać go przez materiał. [lol] Żeby tunel nie składał się, co zdarza się rzadko, bo kot jest duży, za pomocą sznurka przywiązałam go do regału. :P

Opinia dodana 27 października 2006.

Czy ta opinia jest pomocna? tak | nie

Warto było kupić, choćby po to, żeby zobaczyć 10-cio kilowego kota robiącego salto w powietrzu. [radosc] Do uruchomienia potrzeba 3-ch baterii R6, które wkłada się w część górną. W część spodnią montuje się plastikową listwę, która przytrzymuje zabawkę w miejscu i nawet duży i ciężki kot nie wywraca jej.Część górną można ustawić od pionu do poziomu, mój kot woli ustawioną po kątek 40 stopni. Wtedy myszka na wędce najpierw fruwa, a potem wije się lub skacze po dywanie. ;) Świetne ćwiczenie dla kota i dla mnie ubaw, jedyny problem to to, że z chwilą uruchomienia zabawki, kot dość głośno fuknął na siostrę dając jej do zrozumienia, że to jego zdobycz i ona może tylko obserwować z biezpiecznej odległości. [zly] Wiem jedno: drugiej zabawki nie kupię, muszą się dogadać. :P

Opinia dodana 18 września 2006.

Czy ta opinia jest pomocna? tak | nie

Witaj !!!
Legowisko ma wymiary 45 x 31x 24 cm
Dla kota 7-8 kg może być, ale to jest max [diabel] Mój Maciek waży 10 kg, kupiłam hamak Oliver wolnostojący i muszę podkładać płat z gąbki (14 cm wysoki) pod środek hamaka, bo pręty dość mocno i niebezpiecznie się wyginają. ;) Właśnie zamówiłam prezentowany tu hamak na kaloryfer, ale zamierzam go inaczej zainstalować tzn. niżej, też z pomocą gąbki no i nie na, a przy kaloryferze. Mam stary z 50-go roku żeliwny kaloryfer, który ledwie się trzyma - tak mi zainstalowali nasi "wspaniali i fachowi hydraulicy na eksport" po którejś tam naprawie kolejnego przecieku. [zly]
Pozdrawiam

Opinia dodana 15 września 2006.

Czy ta opinia jest pomocna? tak | nie (1 / 0)

Dzięki i za tą informację. Koty aktualnie jedzą mało, raz dziennie, bo są na diecie odchudzającej (RC obesity). Jeśli preparat jest gorzki to moja kocica napewno zje i za chwilę wywali wszystko na dywan - zawsze to robi [diabel] Kupię, zastosuję na łąpkę i zobaczymy. ;) Pozdrowienia od Maćka i Matyldy

Opinia dodana 14 września 2006.

Czy ta opinia jest pomocna? tak | nie

Mam pytanie, czy środek ten ma zapach i czy można mieszać z karmą, co jest napisane na opakowaniu - w jaki sposób stosować ? ;) Dzięki

Opinia dodana 14 września 2006.

Czy ta opinia jest pomocna? tak | nie

Jeśli dobrze odczytałam, to chodzi o suczkę, a nie o psa. Można kupić gotowe "majtki na cieczkę", które mają wymienne wkłady. Spróbuj przeszukać pod hasłami np. "majtki na cieczkę", albo "ubrania dla psów". :P Chyba firma Trixie takie majtki produkuje. Animalia, na indywidualne zamówienie, mogłaby Ci je zakupić. [rotfl]
Pozdrawiam

Opinia dodana 05 września 2006.

Czy ta opinia jest pomocna? tak | nie (0 / 1)

[quote=Achaja1] Musi być podłożony pod kuwetę, bo jest dość lekki i się przesuwa. [/quote]

Ja pod dywanik włożyłam siateczkę gumową o szerokości 0,5 m. kupioną na metry w sklepie z dywanami. Chodzi mi o siatki albo maty przytrzymujące dywany, żeby się nie przesuwały po podłodze. Wystarczy kupić 25 cm (koszt ok 4 zł) i dywanik trzyma się miejsca. :P

Opinia dodana 05 września 2006.

Czy ta opinia jest pomocna? tak | nie

Super legowisko, świetnie nadaje się na łóżko, fotel, półkę w regale itp zamiast kocyka czy poduszki. Na okrągłych boczkach kotek może położyć sobie pyszczek. Dno jest dość cienkie prawie sam baranek i chyba jedna warstwa ocieplacza, pod spodem bawełniany materiał, powinno się dobrze prać. Moje koty zrzucają sie nawzajem. :P Chyba zamówię jeszcze jedno.

Opinia dodana 28 sierpnia 2006.

Czy ta opinia jest pomocna? tak | nie

Witaj !!!
Mam prośbę, czy możesz napisać czym jest wypełniony materacyk - gąbką ?, włókniną bawełnianą ? Jaka jest jego szerokość ?
Przymierzałam się do zakupu tego materacyka, ostatecznie kupiłam do transporterów materacyki Hiltona z wypełnieniem w postaci pociętej gąbki. :P Potrzebuję jeszcze jednego na parapet o szerokości 36-38 cm. Może ten się nada. Dzięki [totek] [totek]

Opinia dodana 16 sierpnia 2006.

Czy ta opinia jest pomocna? tak | nie

Witaj !!!
Tak naprawdę to ta karma jak i RC Silhouette 37 i RC light 38 nie odchudzają, a zapobiegają nadwadze. :( Kiedy ma się już wychodowany problem tzn. kota grubasa czy z nadwagą, to powinno się najpierw futro odchudzić, a potem przejść na karmy zapobiegające albo podtrzymujące osiągniętą wagę. :( Właśnie przerabiam ten temat od 3-ch miesięcy, obecnie koty odchudzam karmą weterynaryjną RC Obesity, potem zamierzam przejść na RC Male/Female po sterylce i kastracji. :P Ponadto wreszcie się nauczyłam, że kotom z dobrym apetytem trzeba wydzielać ilość karmy i ograniczyć ilość posiłków. [totek] [totek]

Opinia dodana 03 sierpnia 2006.

Czy ta opinia jest pomocna? tak | nie (3 / 0)

Witaj !!!
Przyjrzyj się suchej karmie Royal Canin Kitten 34. Jest przeznaczona dla kociaków do 12 m-ca życia, no i według opisowi, służy ząbkom maluchów. :P Pozdrawiam [totek] [totek]

Opinia dodana 03 sierpnia 2006.

Czy ta opinia jest pomocna? tak | nie

Szczotki przeznaczone są dla psów i kotów. Łatwo je nałożyć na palec i swobodnie manipulować, chociaż mi się wydaje że powinny być raczej dla psów i to dużych. :( Szczotka jest duża, a plastikowe końcówki są twarde i ostre jak szpileczki i kaleczą dziąsła moim kotom, które z powodu kamienia nazębnego mają wogóle słabe dziąsła. Po usunięciu kamienia z zębów mojego kota, vet zalecił czyszczenie gazikami z odrobiną pasty. :P Łatwo powiedzieć trudniej wykonać, szczególnie jak koty są dorosłe i duże. Ha! Ha! Ha! [zly] Jak na razie koty są górą i nie pozwalają by ktoś grzebał w ich mordkach.

Opinia dodana 01 sierpnia 2006.

Czy ta opinia jest pomocna? tak | nie

Kupiłam 2 szt do transporterów dla kotów. Materacyk pokryty jest materiałem bawełnianym, w środku jest drobno pocięta gąbka. Do transportera Nr 2 pasuje jak ulał, do Nr 1 jest trochę za duży, ale wystarczy podpruć bok i wyjąć trochę gąbki zaszyć i też pasuje. :P Polecam [totek] [totek]

Opinia dodana 25 lipca 2006.

Czy ta opinia jest pomocna? tak | nie

Witajcie !!!
Kupiłam te pieluchy, trochę w ciemno, bowiem przed kupnem nikt nie udzielił mi informacji jak wyglądają. :( Otóż na płaskiej nieprzemakalnej folii koloru niebieskiego nałożona jest cieńka warstwa bardzo chłonnej celulozy (coś jak wata) i to wszystko przykryte jest mocniejszym materiałem chyba bawełnianym, brzegi pieluchy są bez celulozy, tylko folia.
Chociaż pieluchy są przeznaczone dla szczeniaków, to u mnie służą w 2-ch celach:

1) do transporterów dla kotów. Niedawno byłam z kotem u weta na czyszczenie ząbków. Na materacyk w transporterze Nr 2 położyłam pieluchę, która okazała się za duża. W każdym bądź razie kot w czasie podróży załatwił się i pomimo dużej chłonności pieluchy, nim dotarłam do weta zmoczył łapki, sierść na brzuszku no i materacyk. Roboty potem miałam co nie miara :( Zamierzam teraz wypróbować inne pieluchy np. firmy Savic, są mniejsze i ponoć lepiej chłoną wilgoć. Może mi ktoś poradzi.

2) do suchego terrarium dla żółwia stepowego. Terrarium ma drewnianą podłogę, zabejcowaną i naoliwioną. Co 3 do 6-ciu miesięcy muszę wymieniać podłoże (piasek zmieszany z torfem) i ponownie naoliwiać drewno rozgrzanym olejem. Ponieważ żółw załatwia się w jednym miejscu przy karmniku, pod 5 cm. warstwą podłoża wkładałam liglinę, którą kupowałam w aptece na kilogramy, żeby drewno za bardzo nie nasiąkało żrącymi odchodami żółwia. Teraz używam pociętej na 4 kawałki pieluchy. Sprawdza się lepiej jak liglina - jest cieńsza i lepiej chroni drewno. :P
Pozdrowienia do Maćka i Matyldy no i Skorupki [totek] [totek]

Opinia dodana 12 lipca 2006.

Czy ta opinia jest pomocna? tak | nie

Ciekawa jestem ile waży sam transporter ?

Opinia dodana 30 czerwca 2006.

Czy ta opinia jest pomocna? tak | nie

Witaj !!!
moje 2 myszki (czarna i biała) umocowane są (nałożone) na górnej futrynie drzwi. Gumka w miarę czasu wydłuża się, więc robię pętelki i skracam do wysokości ok. 20 cm nad podłogą. Kiedy myszka była niżej, kotka w trakcie zabawy tak się zaplątała, że mogła się udusić. :(
A wogóle to masz solidny żyrandol - u mnie byłby już na podłodze. [szok]

Opinia dodana 21 czerwca 2006.

Czy ta opinia jest pomocna? tak | nie

[quote=yga] moje 2 koty chętnie zaczęły ją jeść i jedzą ... przez miesiąc zjadły 1/3 worka [/quote]

Witaj !!!
Jak moje moje koty były małe, to jadły ile chciały - szczególnie puszki. I dzisiaj mam tego skutki dwa kototwory na diecie odchudzającej. :( Jeśli mogę Ci doradzić - to ustal ilość dziennej karmy z danych na opakowaniu i pomniejsz o 10%. [rotfl] Według rad mojego veta - kot powinien być lekko głodny.

Opinia dodana 20 czerwca 2006.

Czy ta opinia jest pomocna? tak | nie

Witaj !!!
Kupiłam jeden z tej serii legowisk (przeczytaj na str. 15 "legowisko beżowe"). Jest solidnie wykonane i dość mocne, codziennie jest udeptywane łapkami przez już nieco odchudzonego Maciusia i nic się nie dzieje. :P A wogóle to legowisko przeznaczone było dla kotki, tyle że została wykwaterowana z niego przez kota. Chciałam kupić drugie, nawet już zamówiłam tyle, że są jakiej chwilowe przejściowe - z dostawą. :P Moje koty nie lubią wszelkiego rodzaju rękawów, czy budek. Gdybym miała za dużo kasy to bym kupiła jeszcze leżankę baranek z podwiniętymi boczkami :P

Opinia dodana 20 czerwca 2006.

Czy ta opinia jest pomocna? tak | nie

Witaj !!!
W animalii kosztuje 87,- zł. plus koszt wkładów. Nie za tanio, a wogóle nie wiadomo czy napewno pomoże bombajowi. :(
Czy byłaś już u veta, może należałoby zrobić najpierw badania choćby moczu, albo udać się od razu do psychologa od zwierzaków. :[
Może to tylko stress wywołany zbyt szybkimi zmianami w jego otoczeniu. Może wystarczy poświęcić więcej uwagi kotu, tak żeby poczuł się, że jest najważniejszy i u siebie - pocałować, pogłaskać kiedy przechodzisz koło niego, a nawet kiedy aktualnie śpi. Ja to przerabiam ze swoimi futrzakami wieczorami, bo siedzą same dość długo, kiedy ja pracuję. :P

Opinia dodana 20 czerwca 2006.

Czy ta opinia jest pomocna? tak | nie

Nie sądzę, żeby zniknął, bowiem nie jestem pracownikiem animalii ani nie mam żadnego interesu w reklamowaniu tego sklepu.
JESTEM jak na razie stałym klientem sklepu animalia, co nie znaczy, że jak znajdę gdzie indziej tańszy produkt to go nie kupię. Denerwują mnie tylko posty, gdzie zamiast zwyczajnie napisać: ten produkt nie sprawdził się u mnie; nie leży mi; nie jest mi potrzebny PISZE się: to coś jest gdzieś tam tańsze, albo lepsze jest to czego akurat nie ma w ofercie animalii.
W innych sklepach internetowych jest nawet wprowadzony zakaz na forum podejmowania porównań cen produktów i wskazywania miejsc, gdzie coś jest lepsze lub tańsze. Podawane namiary i e-maile są zamazywane. Natomiast informacje tego typu można tam przekazywać w prywatnych wiadomościach.
[u]Wydaje się, że za bardzo emocjonalnie podeszłaś do mojego postu[/u].
Życzę udanych zakupów w sklepach oczywiście w takich, gdzie potrzebny Ci produkt jest najtańszy lub lepszy.

Opinia dodana 09 czerwca 2006.

Czy ta opinia jest pomocna? tak | nie

[quote=ewelka] Polecam podkłady SENI w aptekach 5 szt o wym. 60 x 90 cm kosztuje 6-7 zł, [/quote]

Mam pytanie czy kupiłaś oferowane w animalii pieluchy ? i dlaczego nie oceniasz ich zalet i wad, a reklamujesz coś czego nie widać [eee] Może to co kupuje się w aptekach nie jest odpowiednie dla psów. Czy twoja psinka gryzie podkłady SENI ?. Sama jestem zainteresowana pieluchami z animalii i chciałabym się dowiedzieć jak się sprawdzają np. jak są grube, czy można przeciąć je na pół, czy łatwo je podrzeć czy zniszczyć. :P
Poza tym nie widzę dużej różnicy w cenie, czy podkład 60x90 cm nie jest za duży dla szczeniaka. ;)

Opinia dodana 08 czerwca 2006.

Czy ta opinia jest pomocna? tak | nie

Witaj !!!
Czy mogłabyś napisać jaką długość ma ten tunelik - przekrój jest znany 8 cm.? ;)

Opinia dodana 07 czerwca 2006.

Czy ta opinia jest pomocna? tak | nie

W zestawie jest jeden filtr. Następne trzeba kupić (3 szt. w opakowaniu) [lol]

Opinia dodana 05 czerwca 2006.

Czy ta opinia jest pomocna? tak | nie

Mój kot uwielbia tą pastę, natomiast kotka od razu ucieka. Dopiero jak na łąpkę, którą najczęsciej się myje - na wierzchu nałoże małą ilość pasty, to po wylizaniu łapki kotka daje się namówić na lizanie małych dawek z palca. :P Jak na łapkę dam zbyt dużo pasty, kotka potrafi kilkakrotnie potrząsnąć łapką i plamki z pasty mam dokładnie wszędzie. :P Kiedy na początku dodawałam pastę do jedzenia, zawartość żołądka lądowała natychmiast na dywanie. Lepiej nauczyć jedzenia pasty z palca. [radosc] [totek] [totek]

Opinia dodana 05 czerwca 2006.

Czy ta opinia jest pomocna? tak | nie

Witaj!
Patrząc na legowisko od tyłu widzi się płytę pilśniową z czterema dziurkami i końcówkami pokrowca futrzanego z wszytą gumką (coś jak nasze prześcieradła na gumkę do materacy). :P Kiedy zdejmie się się pokrowiec i dość cienką warstwę gąbki, pozostaje sama płyta pilśniowa o grubości ok. 1,5 cm. Od strony środkowej od dziurek w kierunku brzegów idą 0,5 centymetrowe rowki. Otóż legowisko to stworzone jest na wąśkie parapety (może 10 do 20 cm), o tym świadczą zrobione już dziurki i rowki, żeby umieścić w nich klamry. Przy wkładaniu klamer podtrzymujących należy zdjąć pokrowiec i gąbkę inaczej można uszkodzić - przebić gąbkę :P Ja mam parapet dość szeroki ok. 38 cm. i do tego gruby z plastikową nakładką, więc musiałam wywiercić nowe dziurki bliżej brzegu legowiska no i pogłębić rowki. Płyta pilśniowa jest na tyle miękka, że wystarczy śrubokręt.
Aha !!! płyta niezbyt przyjemnie pachnie, ale jak widzę moim kotom to nie przeszkadza. :)
Mam nadzieję, że dość obrazowo opisałam legowisko. [totek] [totek]

Opinia dodana 05 czerwca 2006.

Czy ta opinia jest pomocna? tak | nie

Ja pojedyńcze karmniki - 2 szt. kupiłam w Animalii na indywidualne zamówienia. W ofercie tych karmników jeszcze nie było. Jeśli jesteś zainteresowana tym produktem to chyba powinnaś skontaktować się z administratorem i złożyć oficjalne zamówienie. :P Karmnik polecam, u mnie się sprawdza.

Opinia dodana 23 maja 2006.

Czy ta opinia jest pomocna? tak | nie

Moja kotka uwielbia topić myszki, a są one klejone, więc po kilku kąpielach myszka rozkłada się - radzę ci nową myszkę zaszyć na brzuszku w miejscu sklejenia, a przede wszystkim dobrze przymocować ogonek. :P Wprawdzie nie na wiele to się przydaje, gdy kotka wrzuca je pod meble, do WC albo do najbliższej dziury. Radzę kupić od razu 10 szt. [radosc]

Opinia dodana 18 maja 2006.

Czy ta opinia jest pomocna? tak | nie

[quote=agruhn] moje kociczki jedza ja chetnie i czuja sie dobrze [/quote]

Po zdjęciach w Twojej galerii widzę, że masz jeszcze małe kociaki. Karmy weterynaryjne RC Young Female i Male, są karmami weterynaryjnymi (bardziej zapobiegawcze niż lecznicze) dla wysterylizowanych kotek lub wykastrowanych kotów - od zabiegu do 7-go roku życia. :( Czy vet zalecił podawanie kiciusiom tej karmy tj. Female dla kotki, czy sama dokonałaś takiego wyboru. Czy nie powinny jeść jeszcze karmy dla młodych kotek ? Karmy weterynaryjne można podawać wyłącznie po konsultacji u veta. :(

A może się mylę, czy te kotki są już większe i wysterylizowane ?

Opinia dodana 18 maja 2006.

Czy ta opinia jest pomocna? tak | nie (0 / 1)

Przypominam sobie, że kilka lat temu vet polecił mi tę pastę. Nawet dwie sztuki zużyłam - kotom smakowała. Vet sprowadzał ją dla mnie na indywidualne zamówienie. Miała tylko jedną wadę - mała tubka po dość wysokiej cenie, więc musiałam zrezygnować. Mam nadzieję, że animalia wynegocjuje rozsądną cenę. :P
O przepraszam ! w ofercie animalia jest już ta pasta, nie zauważyłam wcześniej.

Opinia dodana 15 maja 2006.

Czy ta opinia jest pomocna? tak | nie

Ja używam tego odplamiacza. U mnie się sprawdza - przede wszystkim nie pozostawia brązowych plam, jak to robił kupiony przypadkowo w osiedlowym sklepie ZOO i dość ładnie pachnie. Niestety :( nie jestem pewna czy skutecznie odstraszy koty od załatwiania się w tym miejscu. Pomimo popryskania płynem np. dywanu wyczuwa się lekki zapach moczu, który szybko znika. :P Mój Maciuś, ponieważ jest zwyczajnie gruby, często tak zrobi siusiu, że z tyłu ma mokrą sierść i gdziekolwiek siądzie pozostawia ślad. :( Ten odplamiacz na pewno warto kupić, jeśli nie będzie zbyt skuteczny (a może będzie ?) to można kupić odstraszacz, który powoduje, że koty omijają to miejsce. :P Ważne jest tylko, żeby całego mieszkania nie spryskać, bo koty nie chodzą po suficie [radosc] [lol] [radosc] [totek] [totek]
Inny sposób jaki znam: to ustawienie kuwety dokładnie w tym miejscu na którym siusiają.

Opinia dodana 11 maja 2006.

Czy ta opinia jest pomocna? tak | nie

Mam prośbę do osób, które stosowały, bądź stosują tą pastę do czyszczenia ząbków u kotów czy psów. :) Czy pastę tę po wyczyszczeniu ząbków zwierzątko połyka, czy należy ząbki jakoś wypłukać ? Czy pastę tą można stosować na ząbki pokryte już kamieniem, czy powinno się najpierw ząbki odkamienić.
Zadaję to pytanie, bowiem moje koty są obecnie na kuracji odchudzającej i jedzą tylko suchą karmę. :( Widzę wyraźnie, że kot ma trudności w jedzeniu z powodu chyba zakamienionych ząbków. Kiedy namaczam granulki w ciepłej wodzie i są lekko namoczone, zaczyna je jeść bez problemów. Dotychczas główny posiłek składał się z mokrej karmy, karmy suche służyły jako dyżurne, albo uzupełniające i stąd obecny problem z ząbkami. :(

Opinia dodana 10 maja 2006.

Czy ta opinia jest pomocna? tak | nie

Witaj !!!
drapak ma 50 cm długości, 29 cm szerokości i 18 cm wysokości. Część tunelowa jest na tyle szeroka, że przechodzi przez nią duży kot i służy do zabawy. Niestety pomimo upływu kilku miesięcy nie bardzo wie jak z niego korzystać. Wchodzi czterema łapkami na sizal i dopiero wtedy ostrzy pazury. [lol] Drapak jest solidnie wykonany i ładnie wygląda na podłodze. Polecam [totek] [totek]

Opinia dodana 06 maja 2006.

Czy ta opinia jest pomocna? tak | nie

Mam prośbę do osób, które kupują ten torf o napisanie mi - czy jest to sam torf, czy zmieszany z jakimiś dodatkami typu wiórki drewniane, kamyczki, drewienka ? :| Potrzebuję czystego torfu bez domieszek jako podłoże do terrarium dla zółwia stepowego.

Opinia dodana 04 maja 2006.

Czy ta opinia jest pomocna? tak | nie

Moje koty też uwielbiają puszki firmy Leonardo :) Tyle, że przy zamawianiu w części na uwagi dopisuję, o które puszki mi chodzi:
1. rind + geflugel tzn. wołowina i drób w którym jest także indyk (zdjęcie pokazuje tą karmę);
2. exclusive meat + turkey tzn. mięso (prawdopodobnie większość wołowiny) i indyk.
Hi,hi,hi Odkryłam to kiedy zamówiłam puszkę z indykiem, a otrzymałam z drobiem.
Zresztą oba smaki są OK. Moje koty oceniają na 10. [radosc] [totek] [totek]

Opinia dodana 28 kwietnia 2006.

Czy ta opinia jest pomocna? tak | nie

Witaj !!!
Niestety moje koty nie są wrażliwe na kocimiętkę, bardziej tolerują walerianę, ale vet z animondy nie zaleca jej stosować, bo może z kotów zrobić narkomanów. :P Z drapakiem poradziłam sobie ustawiając go przy szafie typu Komandor. Koty nauczyły się, stając na najwyższej półce, same otwierać drzwi i robią mi na półkach kompletną demolkę. No cóż ostatecznie są u siebie.
Pozdrowienia od Maćka i Matyldy [totek] [totek]

Opinia dodana 19 kwietnia 2006.

Czy ta opinia jest pomocna? tak | nie

Materacyk super - sam pokrowiec wart jest ceny.
Legowisko ma rozmiary 42x75x10 cm wysokości. Po obu stronach ma to samo miłe w dotyku futerko tyle, że na dnie bez wzoru. Pokrowiec (solidnie wykonany), po wyjęciu wypełnienia z bawełną - można prać, tylko nie powinno się wyżymać. [lol] Wypełnienie nie jest dość grube natomiast bardzo puszyste i elastyczne. Można ścisnąć materacyk prawie do naleśnika, puścić i wraca do swojej grubości - piesek albo kotek może się w nie wtulić.

Opinia dodana 19 kwietnia 2006.

Czy ta opinia jest pomocna? tak | nie

Właśnie kupiłam to legowisko i jestem nim zachwycona, a szczególnie moje koty. [radosc] Jest prawie okrągłe, wysokie boczki są zawinięte do środka i to w ten sposób, że kotek może łapki włożyć pod boczki i powiększyć część płaską. Na odcinku 30 cm. wysokość boczku jest obniżona do połowy tak by koty mogły swobodnie dostawać się do środka. Tu też kotki najczęściej kładą pyszczki, a na wysokich boczkach mogą się oprzeć i drzemać na półleżąco - prawdziwa kanapa dla kotów. Moje koty 6 kg kotka i 10 kg kot swododnie czują się w legowisku. Pokrycie jest subtelnie delikatne, a wypełnienie elastyczne i bardzo mięciutkie - zdaje się, że w środku jest mięciutka bawełna i być może trochę pianki, która po praniu nie filcuje się. Sierść kota nie gromadzi się w futerku. Całe legowisko można prac w tem. 30 stopni. Na dnie jest coś jak ortalion chroniący przed wilgocią.
Jeśli macie trochę wolnej kasy to polecam, polecam i jescze raz polecam. [totek] [totek]

Opinia dodana 18 kwietnia 2006.

Czy ta opinia jest pomocna? tak | nie

Byłam zainteresowana oferowaną rękawicą, dopóki nie zauważyłam ceny - ok. 55 zł plus cena mydełka (drugiego i następnego). Pozostanę przy komplecie szczotek. :P

Opinia dodana 10 kwietnia 2006.

Czy ta opinia jest pomocna? tak | nie

W innych sklepach internetowych piszą o tym produkcie: przekrój 95 cm, obite bawełnianym materiałem, wypełnienie z gąbki.
Przy mniejszym rozmiarze tak jakby tego samego produktu piszą: przekrój 70 cm, obite bawełnianym materiałem w kratę, wypełnienie z pianki (100% cotton). :P
Co do wytrzymałości, to gdybym ja kupowała to legowisko to uszyłabym coś w rodzaju pokrowca, który można by uprać.

Opinia dodana 07 kwietnia 2006.

Czy ta opinia jest pomocna? tak | nie

Spróbuj wejść na stronę www.trixie.de (w języku angielskim lub niemieckim) pod nazwą Cat > Cat furniture > 4343 Scretching post for corners 32,5 x 60,5 (Twoja jest trochę mniejsza) jest zdjęcie zainstalowanej już drapaczki. [lol] Szkoda wiercić dodatkowych dziur w ścianie, ostatecznie można boki przyklecić na samoprzylepne rzepy - nie będą widoczne. :D
Drapaczka jest ładna. [totek] [totek]

Opinia dodana 06 kwietnia 2006.

Czy ta opinia jest pomocna? tak | nie

Spróbuj dać kotku trochę czasu na zapoznanie się z nową zabawką, która pojawiła się na jego terytorium. [lol] Pobaw się z kotkiem i pokazuj nową zabawkę. Moje koty mają dużo tego typu zabawek: piłki, myszki, poduszeczki, chomika, kulki. Kiedy się z nimi bawię (ostatnio dość często - bo są zbyt otyłe i mają za mało ruchu) staram się je wszystkie po kolei wykorzystać. [radosc]

Opinia dodana 05 kwietnia 2006.

Czy ta opinia jest pomocna? tak | nie

Ja osobiście używam 3 szczotki i grzebienie trixie - grzebień dwie długości de luxe 19,5 cm, świetnie usuwa kłębki zbitej sierści na " na portkach mojego kota" - następnie grzebień bardzo gęsty de luxe 19,5 cm, a na końcu wygładzam sierść szczotką drewnianą z naturalnym włosiem (aktualnie nie ma jej w ofercie). Nie mam zaufania do szczotek nylonowych ani metalowych. Wydaje mi się, że mogą zranić skórę kotka. [totek] [totek]

Opinia dodana 03 kwietnia 2006.

Czy ta opinia jest pomocna? tak | nie

Czy mogę się dowiedzieć o pełne rozmiary legowiska :| tzn. długość, szerokość, wysokość (o ile nie jest okrągłe) oraz powierzchnię środkową -czy zmieści się moja kotka 6-cio kilogramowa - dość duża ? Poza tym co znajduje się w środku - pianka ? czy coś innego. :| Dziekuję za odpowiedź [totek] [totek]

Opinia dodana 03 kwietnia 2006.

Czy ta opinia jest pomocna? tak | nie

Czy mogłabym dowiedzieć się jaka jest wysokość brzegów materacyka ? :| Czy pokrowiec można zdejmować do prania (pewnie nie) ? :| Jeśli nie można - to czy można prac całość w pralce. :| Czy na dnie ma jakąś izolację przed zimnym parapetem.

Opinia dodana 03 kwietnia 2006.

Czy ta opinia jest pomocna? tak | nie

Ale jestem spostrzegawcza !!!
To co dostałam nazywa się tak samo i kosztowało tyle samo, ale nie posiada kolorowych piórek na głowie - za to ma czarny wiszący szeroki ogon. Bardziej przypomina sowę z jednym okiem. W środku jest coś w rodzaju piszczałki, która działa jak się zabawką potrząśnie. Poza tym jest dość ciężka. Hi,hi.hi
W każdym bądź razie moim kotom nie przypadła do gustu. :[ Ciekawa jestem czy ptaszek ze zdjęcia ma piszczałkę w środku i czy jest lekki ?

Opinia dodana 03 kwietnia 2006.

Czy ta opinia jest pomocna? tak | nie

Mam dwa duże koty - mają do dyspozycji 5 sizalowych nóg do drapania w tym 2 wolno stojące (średnica do 8,5 cm) o różnej wysokości i podstawie kwadratowej nie mniejszej niż 40x40 cm. Myślę, że nie wysokość i grubość drapaka jest ważna ale wielkość podstawy, która sprawia że podczas korzystania - drapak nie wywraca się. [totek] [totek]

Opinia dodana 31 marca 2006.

Czy ta opinia jest pomocna? tak | nie

Ostatnio kupiłam dużo zabawek dla moich kotów i ta okazała się najmniej interesująca :( Jest chyba zbyt ciężka, a piszczy kiedy dobrze się nią potrząśnie. Kiedy kot próbował bawić się zabawką, to powieszony na klamce ptaszek uderzył go w nos i to był koniec zabawy. Teraz moje koty nawet nie podchodzą do zabawki i uciekają kiedy próbuję nakłonić je do zabawy. [totek] [totek]

Opinia dodana 30 marca 2006.

Czy ta opinia jest pomocna? tak | nie

Świetna zabawka [radosc] Moje koty atakują chomika, trzymają przednimi łapkami i ciągną za kółko, a następnie puszczają, wtedy chomik wiruje w ich łapkach. [radosc] Ale najbardziej lubią, kiedy wirującego chomika przykładam do ich brzuszków, grzbietu albo szyi. Masaż lepszy niż specjalną szczotką do masażu. [totek] [totek]

Opinia dodana 30 marca 2006.

Czy ta opinia jest pomocna? tak | nie

Mam pytanie co do rozmiaru tego materacyka tzn. długość 65 cm, szerokość ?, wysokość ?. Gdyby wysokość była np. 3-4 cm mogłabym go przykleić na parapet rzepami samoprzylepnymi. Przy wyższej wysokości niemożliwe by było otwieranie okna. :(

Opinia dodana 30 marca 2006.

Czy ta opinia jest pomocna? tak | nie

Mam białego kota, który nie był nigdy kąpany, natomiast czasami wymaga dokładniejszego wyczyszczenia futerka z burdu, kurzu i pyłu z kuwety, a nie zawsze to zadanie spełnia częste czesanie. Jeśli dobrze zrozumiałam, że wystarczy rękawice namoczyć tylko wodą i przetrzeć sierść (czyli "na sucho") to myślę, że byłabym tym produktem zainteresowana.

Opinia dodana 27 marca 2006.

Czy ta opinia jest pomocna? tak | nie

Ja również kupiłam ten drapak i to beżowy. Przynajmniej nie widać na nim sierści kociej (mam białego kota i kotkę w kolorze brązowo-szarej). Pozostałe pojedyńcze drapaki mam w kolorze bordo i ciemno zielonym. Po kilku dniach od odkurzenia są pokryte białą sierścią i kurzem i nadają się do ponownego czyszczenia - czego okropnie nie lubię.
Drapak rzeczywiście jest solidny, jednak mam mały kłopot z ostatnią półką. Moje koty są dość leniwe, żeby wspinać się po sizalowych nogach. Kiedy ustawię ostatnią półkę na równo z drapakiem to koty nie korzystają z tej półki - kiedy ustawiam ją odchylając o 45 stopni to kot wskakuje na nią i leci z całym drapakiem na podłogę. Do ostatniej półki dorobiłam dodatkową nogę z kija, jednak nie zawsze to pomaga, szczególnie jak koty gonią się po mieszkaniu i przesuwają kij.
Czy jest jakiś inny sposób, żeby bardziej ustabilizować drapak ? (przybijanie do podłogi nie wchodzi w grę).
Pozrowienia na Maćka i Matyldy [radosc] [lol] [radosc] [lol]

Opinia dodana 17 marca 2006.

Czy ta opinia jest pomocna? tak | nie

Jestem ciekawa jak taki hamak można zawiesić na drzwiach - hamak przeznaczony do kaloryferów to chyba dałoby się, ale wolno stojący :[ :[ :[ NIE MAM żadnych pomysłów. Poza tym u mnie drzwi są dość wysokie, więc jak kot dostawałby się do hamaka [radosc]

Opinia dodana 15 marca 2006.

Czy ta opinia jest pomocna? tak | nie (0 / 1)

Karmnik, żeby zadziałał - to trzeba przesunąć guziczek znajdujący się z tyłu.
Po otwarciu pojemnik pozostaje otwarty (nie zamyka się ponownie), ale zegar działa dalej. Więc jak wracam do domu przesuwam guziczek w drugą stronę i w ten sposób zaoszczędzam baterię. Naprawdę warto kupić takie urządzenie kiedy długo się pracuje.
Pozdrowienia od Maćka i Matyldy [radosc] [lol] [radosc] [lol]

Opinia dodana 13 marca 2006.

Czy ta opinia jest pomocna? tak | nie

Kupiłam jeden pojedyńczy karmnik dla kota i oczekuję na dostawę drugiego. Mam dwa koty i na razie ten który mam używam do "smaczniejszej" suchej karmy. Dopiero jak otrzymam drugi zacznę wkładać do nich mokrą karmę - inaczej mój olbrzymi kot wyjadłby wszystko, nic nie pozostawiając dla swojej siostry. Karmnik jest bardzo łatwy w obsłudzę i wystarczy dokupić 1 baterię R6 (firma preferuje duracel). Ustawiam odpowiednio mechanizm zegarowy i karmnik sam się otwiera. W tygodniu często pracuję do późna, ale w weekendy zauważyłam że koty przyzwyczaiły się na tyle do tego sposobu karmienia, że tuż przed czasem otwarcia siadają przed nim i oczekują na "ucztę".
Pozdrowienia od Maćka i Matyldy. [lol] [radosc] [lol] [radosc]

Opinia dodana 10 marca 2006.

Czy ta opinia jest pomocna? tak | nie

Zastanawiam się nad kupieniem tej wycieraczki. Obecnie używam kawałka sztucznego materiału tj. misia z dłuższym włosiem. Mam pytanie czy oferowana w sklepie wycieraczka ma większą gęstość niż miś i czy jest na tyle sztywna, że kot nie przesuwa jej podczas zakopywania, a ma taki zwyczaj, że czasami probuje skrobać ścianę i podłogę. wtedy szmatka ląduje w drugim końcu WC.
Z góry dziękuję za odpowiedź.

Opinia dodana 10 marca 2006.

Czy ta opinia jest pomocna? tak | nie

Otrzymałam informację od Administatora, że drapak ten ma rzeczywiście wysokość 87 cm.

Opinia dodana 08 marca 2006.

Czy ta opinia jest pomocna? tak | nie

legowisko fajne i ciekawe, pod warunkiem, że kot nie waży więcej niż 7 kg. Mój Maciuś waży ok. 10 kg, kiedy wchodzi na hamak to pręty zaczynają się wyginać. Początkowo moje dwa koty podchodziły do hamaka jak do jeża. Aż wpadłam na pomysł, żeby podłożyć pod legowisko płat twardej gąbki (14 cm wysokiej) takiej jaką stosuje się w materacach. Hamak ustawiłam przy kaloryferze i od tej pory kot Maciuś okupuje go bez przerwy. Nie dopuszcza do niego kotki. Wieć wszystko jest OK. [lol] [radosc]

Opinia dodana 20 lutego 2006.

Czy ta opinia jest pomocna? tak | nie

Mam pytanie co do wysokości tego drapaka. Według mojego wyliczenia całkowita wysokość powinna wynieść 81 m, a nie 87. Firmy z reguły stosują te same elementy do budowania różnych rodzajów drapaka. Gdyby, rzeczywiście wysokość była 81 cm to być może zamówię go i połączę z dopiero co kupionym drapakiem RENATA. Moje koty zbyt dużo ważą i nie czują się zbyt pewnie na ostatniej półce, chociaż dorobiłam dodatkową nóżkę z kija do najwyższej półki. [rotfl]

Opinia dodana 20 lutego 2006.

Czy ta opinia jest pomocna? tak | nie (1 / 0)