Rejestracja Logowanie Koszyk (Pusty) Pomoc Kontaktgniazdko dla ptaków wykonane z plecionego bambusa
dostępność
1-3 dni
14,00 12,50
wypełniacz do gniazd
dostępność
1-3 dni
8,95 7,50
gniazdko dla ptaków wykonane z plecionego bambusa
dostępność
1-3 dni
11,50 10,25
gniazdko dla kanarków, wykonane z naturalnego bambusa
dostępność
1-3 dni
7,25 6,19
gniazdko dla ptaków plecione z bambusa
dostępność
1-3 dni
19,00 16,65
gniazdko dla ptaków
dostępność
1-3 dni
31,05 26,69
gniazdko dla ptaków
dostępność
1-3 dni
23,35 20,99
wypełniacz do gniazd, domków i budek
dostępność
5-7 dni
11,99 9,65

Budki dla ptaków

Ptaki to bardzo ważne stworzenia – są niezwykle pożyteczne dla środowiska. Są niezwykle pomocne w walce ze szkodnikami. Niestety – z roku na rok ich liczba regularnie spada. Wynika to m.in. z braku zapewnienia im właściwego miejsca do zasiedlenia oraz możliwości zbudowania gniazd. W takiej sytuacji z pomocą przychodzą budki lęgowe dla ptaków. Rozwiązania te nie tylko zapewniają ptakom odpowiednie schronienie, ale też pozwalają czuć im się spokojnie i bezpiecznie.

Podwieszane budki dla ptaków - co warto o nich wiedzieć?

Budki dla ptaków to oczywiście miejsca służące do schronienia, jednak w ich wnętrzu stworzenia te wykonują wiele innych zadań. To miejsce, w którym małe pisklaczki mogą przyjść na świat i spędzają pierwsze dni w towarzystwie mamy. To w budkach lęgowych małe są karmione i dorastają do samodzielnego życia. W zależności od gatunku ptaków – mogą one założyć rodzinę w dowolnym miejscu bądź też będą wymagać specjalnych warunków. Jeśli chcesz pozytywnie wpłynąć na środowisko i przyczynić się do rozrodu ptaków – budkę lęgową możesz umieścić w swoim ogrodzie!


, jednak ich budowa sprawia, że stworzenia te chętnie zaglądają do środka, a tym samym znajdują bezpieczne warunki do założenia rodziny. Odpowiednia konstrukcja budek sprawia, że można je ulokować w dowolnym miejscu. Dodatkowo proponowane modele wyróżniają się wyjątkowym designem – doskonale prezentują się w każdego rodzaju ogrodzie.


Warto wspomnieć, że budki lęgowe dla ptaków mają nie tylko odpowiednie rozmiary, ale też otwór wlotowy. Jest to szczególnie ważne, gdyż umożliwia on nie tylko bezproblemowe przedostanie się do wnętrza, ale też wydostanie młodym, które próbują swoich sił w locie.


W asortymencie naszego sklepu Animalia znajduje się szeroki wybór domków lęgowych dla ptaków – wszystkie są niezwykle wytrzymałe i łatwe w użyciu, a przy tym wykonane ze starannie dobranych surowców, dzięki czemu są w pełni bezpieczne dla ptaków. Proponujemy budki nie tylko o różnym kształcie i z różnych materiałów, ale też w różnych wielkościach. Wybierając odpowiednią, warto wziąć pod uwagę miejsce, w którym będzie powieszona, ale też gatunek ptaków, jaki zamieszkuje daną okolicę. Tylko tak jest możliwe dopasowanie właściwego domku do potrzeb ptaków.


Zapraszamy do zapoznania się również z innymi artykułami dla ptaków dostępnymi w naszym sklepie! W naszej ofercie znajdziesz np. karmniki dla ptaków, które sprawdzą się w czasie mrozów.