Rejestracja Logowanie Koszyk (Pusty) Pomoc Kontaktpokarm dla wszystkich pielęgnic roślinożernych
dostępność
24h
-20%
16,50 13,20
krążki dla roślinożernych ryb zbrojnikowatych i glonojadów
dostępność
1-3 dni
-10%
9,25 8,33
wieloskładnikowy, podstawowy pokarm granulowany z beta-glukanem
dostępność
1-3 dni
2,90 2,35
roślinny, płatkowany pokarm podstawowy dla ryb tropikalnych
dostępność
1-3 dni
4,25 3,50
liofilizowane larwy ochotkowatych
dostępność
5-7 dni
13,50 13,25
pokarm dla narybku ryb akwariowych o długości do 1 cm
dostępność
1-3 dni
13,50 11,85
pokarm do stosowania podczas dłuższych wyjazdów - zapewnia substancje odżywcze dla ryb w okresie do 2 tygodni
dostępność
1-3 dni
16,00 14,75
wygodny pokarm dla 10-15 rybek w formie kapsułki, która zapewnia źródło pokarmu przez okres do 3 dni
dostępność
5-7 dni
5,00 4,25
wieloskładnikowy, podstawowy pokarm granulowany z beta-glukanem
dostępność
1-3 dni
2,95 2,39
zbilansowany pokarm dla wszystkich ryb tropikalnych
dostępność
1-3 dni
4,50 3,39

Pokarm dla rybek

W zależności od gatunku, ryby mają różne preferencje pokarmowe. Dzięki dużej dostępności wielu różnych rodzajów pokarmu można wybrać te, które najlepiej pasują do ich kubków smakowych. Nie tylko smak, ale też forma ma znaczenie. Pokarm dla rybek cechuje się często zróżnicowanym składem. Inaczej będziemy karmić ryby mięsożerne i inaczej osobniki, które żywią się pokarmem roślinnym. Karma dla rybek może przybierać różne formy, cechować się zróżnicowanym składem, a także konkretnym sposobem przygotowania.

Karma dla rybek preparowana, liofilizowana, suszona i naturalna

To podstawowy podział karmy dla rybek. Preparowany tworzą naturalne składniki z dodatkiem chemicznych substancji. Ich dużą zaletą jest długi termin przydatności do spożycia. Przybierają różne formy. Pokarm dla rybek akwariowych w płatkach początkowo utrzymuje się na powierzchni wody, po czym nasiąka i opada na dno. Granulki z kolei wyróżnia się lepszą wydajnością, a tabletki przeznaczone są dla konkretnych gatunków, ponieważ przyklejają się do ścianek i dna akwarium. Do wyboru mamy jeszcze preparowany pokarm dla rybek w formie pałeczek imitujący larwy owadów.

Liofilizowana karma dla rybek to dobry wybór, jeżeli zależy nam na dostarczeniu rybkom wartościowego pokarmu. Podczas procesu liofilizacji nie traci on walorów smakowych, zapachowych i odżywczych. Suszona karma jest bogata w dużą ilość białka, świetnie sprawdza się w diecie młodych osobników i skorupiaków. Naturalny pokarm dla rybek akwariowych polecamy dla gatunków drapieżnych, roślinożernych i o wyjątkowych preferencjach pokarmowych.

Proces karmienia ryb

Jeżeli w Twoim akwarium są ryby żerujące przy tafli wody, to zdecyduj się na pokarm dla rybek w formie granulek, pałeczek lub płatków. Żerujące przy dnie potrzebują karmy, która opada na dno, mogą być to np. granulki. Jeżeli chodzi o tabletki, to przyklejamy je do ścianek akwarium na takiej głębokości, na jakiej żerują osobniki. Sprawdź też inne produkty dla rybek, a także akcesoria do akwarium.