Rejestracja Logowanie Koszyk (Pusty) Pomoc Kontaktnaturalny preparat uspokajający dla psów i kotów zawierający tryptofan, rumianek, L-teaninę oraz kozłek lekarski - postać pasty jest łatwa do podawania zwierzęciu
dostępność
1-3 dni
-7%
17,55 16,32
przepyszne, mięsne przysmaki skomponowane tak, by redukować niepokój kotów w stresujących sytuacjach.
dostępność
24h
7,50 6,29
uzupełniająca karma dla psów i kotów do stosowania w sytuacjach wywołujących niepokój, pomaga w adaptacji do niecodziennych i przykrych okoliczności, a także zmian w otoczeniu.
dostępność
1-3 dni
25,00 21,25
krople behawioralne dla kotów do zakraplania pomiędzy uszami, z ekstraktem z waleriany, 1 pipeta działa przez 1 tydzień
dostępność
1-3 dni
29,99 24,65
obroża skutecznie ogranicza problemy behawioralne towarzyszące stresogennym sytuacjom u kotów wszystkich ras, działanie do 6 tygodni
dostępność
24h
19,99 16,49
Preparat dla zwierząt łagodzący objawy stresu i niepokoju, zawierający tryptofan, wyciąg z rumianku oraz walerianę.
dostępność
1-3 dni
59,00 53,95
wkład wymienny do dyfuzora Feliway, wystarczający na 30 dni stosowania
dostępność
1-3 dni
89,50
No Stress Calming Refill Cat – uzupełnienie aromatyzera behawioralnego to preparat opracowany na bazie waleriany i lawendy, redukuje problemy behawioralne wynikające z sytuacji stresowych
dostępność
24h
26,00 22,99
Zaproś kota do strefy ZEN: uspokajające feromony dla kotów w postaci dufuzora z wymiennym wkładem wystarczającym na 6 tygodni.
dostępność
1-3 dni
79,00 69,95
naturalny spray z walerianą, dający efekt ukojenia, odprężenia i spokoju, do użycia w domu i w podróży, na sytuacje stresowe i nietypowe, redukuje drapanie, miauczenie, znaczenie terenu, nadpobudliwość, lęk, napięcie nerwowe
dostępność
1-3 dni
30,00 26,45

Leki uspokajające dla kota: kiedy je stosować?

Koty mają wrażliwe usposobienie, są więc szczególnie narażone na stres. Istnieje wiele rzeczy, które mogą go niepokoić, czasami nawet właściciele mogą być nieświadomi, że oni również narażają swojego pupila na stres. W takich przypadkach pomagają preparaty na stres kota. To specjalnie skomponowane mieszanki składników, które pomagają czworonogowi się uspokoić. Warto jest je stosować, jeżeli dostrzegasz, że coś szczególnie często go niepokoi. Pojawiający się regularnie stres niekorzystnie wpływa na funkcjonowanie całego organizmu kota. Może wiec skutkować poważnymi schorzeniami.

W jaki sposób rozpoznać stres u zwierzęcia?

Przede wszystkim obserwuj swojego pupila. Jeżeli dostrzeżesz niepokojące zmiany w jego zachowaniu, które powtarzają się w konkretnych sytuacjach, postaraj się zlokalizować źródło problemu. Oczywiście nie każda zmiana sygnalizuje stres u kota. Co jednak powinno zwrócić Twoją szczególną uwagę? Kiedy kot się stresuje, mruczy, co dla niektórych może być zaskoczeniem, ponieważ z założenia koty mruczą, kiedy są szczęśliwe. Ponadto jego uszy skierowane zostają do tyłu, może też nerwowo się myć i mieć ślinotok. Zdarza się, że zestresowane koty mają mokre opuszki, zostawiając przy tym ślady na podłodze i meblach. Nie wykazują też chęci do zabawy, ich ciało drży, mięśnie są napięte, a źrenice rozszerzone.

Jakie preparaty uspokajające dla kota?

Jest wiele środków, które są przeznaczone dla zestresowanych kotów. Wśród tych najpopularniejsze są tabletki uspokajające dla kota, w którego składzie znajdziemy m.in. rumianek i walerianę. Alternatywą są łatwiejsze w aplikacji krople. Skuteczne okazują się też specjalne obroże ograniczające problemy behawioralne. Nasączone są specjalnymi środkami, które uwalniają się przez okres kilku tygodni.

Dbanie o zdrowie kota to nie tylko ograniczanie stresu obecnego w jego życiu. Zadbaj o kondycję swojego pupila stosując środki przeciwpchelne dla kotów, karmy specjalistyczne dla kotów oraz witaminy i odżywki dla kotów.