Rejestracja Logowanie Koszyk (Pusty) Pomoc Kontaktporowaty kamień napowietrzający, gruboziarnisty
dostępność
5-7 dni
4,50 3,65

Komu przydadzą się pompki do akwarium?

Pielęgnacja ryb w akwarium wymaga wyposażenia się w dodatkowe sprzęty i akcesoria, które pozwolą zapewnić zwierzętom odpowiednie warunki środowiskowe. Jednymi z nich są pompki do akwarium. Ich zadaniem jest zwiększenie ilości tlenu w wodzie, gdyż jest on zużywany przez ryby. Pompki do akwarium mieszają wodę, co przekłada się na jej większą powierzchnię, mającą bezpośredni kontakt z powietrzem. Dzięki temu skuteczniej przenika do niej i w większej ilości jest dostarczana do wszystkich obszarów akwarium. Pompki napowietrzające do akwarium szczególnie przydatne są w przypadku hodowania dużej ilości ryb. Polecamy je również do akwariów, w których brakuje roślin o zdolności wytwarzania tlenu.

Dlaczego należy stosować pompki napowietrzające?

Wszystkie ryby potrzebują odpowiednią ilość tlenu, którego a akwariach nierzadko brakuje. Problem ten występuje przede wszystkich w wysokich akwariach oraz przy hodowli gatunków, preferujących wysokie, wręcz tropikalne temperatury, osiągające nawet 30 st. Celsjusza. Zbyt duże zarybienie akwarium także sprzyja niedoborom tlenu. Jeżeli go brakuje, ryby chorują, nie mają odpowiednich warunków do życia, a to w ostateczności oznacza ich przedwczesne umieranie. Pompki napowietrzające do akwarium eliminują ten problem. Można zdecydować się na zestaw napowietrzający, działający niezależnie do pompy, która jest połączona z filtrem. Najczęściej jednak pompki do akwarium pełnią funkcję uzupełniającą.

Wybierając pompki napowietrzające do akwarium, należy zwrócić uwagę na pojemność zbiornika. To od niego zależy, jaką wydajność powinna mieć pompka. Na wydajność składa się moc oraz przepływ wody. Skuteczniejszy będzie naturalnie sprzęt o wyższych parametrach. Nie zawsze jednak są one wymagane na najwyższym poziomie. W niewielkich akwariach w zupełności wystarczą małe pompki do akwarium.

Szukasz także innych akcesoriów dla rybek? W naszym sklepie znajdziesz także filtry wewntrzne do akwarium oraz środki do pielęgnacji akwarium.