Rejestracja Logowanie Koszyk (Pusty) Pomoc Kontaktzdrowy dodatek do codziennej diety, poprawia kondycję, wzmacnia system odpornościowy i zapewnia zdrową skórę i sierść
dostępność
Magazyn
19,95 17,15
granulat witaminowy w saszetce, uzupełnia niedobory witamin, mikroelementów i soli mineralnych w diecie Twojego zwierzątka
dostępność
1-3 dni
2,50 1,85
pokarm uzupełniający - granulat z natki pietruszki, bardzo bogaty w witaminę C
dostępność
1-3 dni
12,50 10,45
suplement diety w granulkach dla świnek morskich i królików, stabilizujący zdrowe trawienie.
dostępność
5-7 dni
57,00 53,25
odżywka dla gryzoni i królików
dostępność
1-3 dni
1,50
karma specjalna dla roślinożernych zwierząt domowych i królików w żywieniu tymczasowym przy braku łaknienia
dostępność
5-7 dni
65,00 59,55
witaminowo-mineralny dodatek do pożywienia dla psów, kotów i zwierząt futerkowych, oparty na suszonych algach morskich
dostępność
1-3 dni
44,90

Witaminy dla gryzoni w sklepie Animalia

Jak wszystkie inne zwierzęta, również gryzonie potrzebują zbilansowanej diety, aby prawidłowo się rozwijać, dobrze funkcjonować i wyglądać. Witaminy dla gryzoni są uzupełnieniem ich codziennej diety. To dzięki takim suplementom mogą m.in. pochwalić się przyjemnym w dotyku, bujnym futerkiem. Ponadto witaminy dla gryzoni są stosowane w przypadku konkretnych niedoborów. Czasem chomik, królik czy świnka morska wymagają specjalnego żywienia ze względu na problemy zdrowotne.

Witaminy dla chomików i świnki morskiej

Każdy gryzoń potrzebuje innych witamin, ponadto w zależności od wieku, jak również ewentualnych dolegliwości chorobowych potrzebuje konkretnej diety dostosowanej do jego potrzeb. Podstawowe witaminy dla chomików to przede wszystkim witaminy D i E. Ich źródłem są m.in. suszone owoce i ziarna. Czasem jednak codzienny pokarm nie dostarcza ich w odpowiedniej ilości i trzeba stosować dodatkowe suplementy. Jeśli chodzi o witaminy dla świnki morskiej, to najczęściej w formie suplementów podawana jest witamina C. Szkorbut, czyli niedobór witaminy C, jest często przypadłością u tych gryzoni. Czy wiesz, że średnie zapotrzebowanie na witaminę C zdrowej świnki morskiej to 10-20 mg na kg, a gdy świnki są ciężarne to nawet 30 mg na kg. Warto więc kontrolować ilość tej witaminy w diecie gryzonia.

Produkty dla innych gryzoni

W naszej ofercie dostępne są też inne witaminy dla gryzoni. To m.in. suplementy dla królików. Podobnie jak w przypadku świnek morskich będzie to witamina C. Jej źródła to m.in. rzodkiewka, papryka, jarmuż, szpinak, szczaw i brokuł. Na wzmocnienie organizmu dla królików polecana jest biostymina, czyli wyciąg z liści aloesu. To także suplement, który zyskuje coraz większą popularność wśród hodowców.

Zobacz też kolby dla gryzoni, znajdujące się w naszej ofercie!