Rejestracja Logowanie Koszyk (Pusty) Pomoc KontaktZdjęcie Royal Canin VD Urinary High Dilution (kot)   1.5kg

Royal Canin VD Urinary High Dilution (kot) 1.5kg

 
Liczba ocen: 8, w tym 3 recenzje.
Przeczytaj recenzje
» Oceń produkt
 
W ofercie od 07 marca 2008
Twoja cena: 69,90 zł
 

Produkt usunięty z oferty

Niestety ten produkt został usunięty z oferty. Oznacza to, że ten produkt najprawdopodobniej nie będzie już nigdy dostępny. Najczęściej przyczyną jest zaprzestanie produkcji, lub importu do Polski. Jeśli chcesz możesz skontaktować się z nami i dowiedzieć się czy jest jeszcze szansa na przywrócenie tego produktu, ale najprawdopodobniej warto zacząć rozglądać się za zamiennikiem.

Przepraszamy za wszelkie utrudnienia.

Nowa formuła karmy Royal Canin VD Urirany S/O: High Dilution, to bardzo skuteczna dieta weterynaryjna, która pozwala rozpuszczać kamienie struvitowe nawet w ciągu pierwszych 17 dni stosowania.

Maksymalna wydajność przeciwko ponownemu tworzeniu sie kamieni struwitowych oraz szczawianowo-wapniowych. Urinary S/O High Dilution stworzono aby zwiększać ilość wydalanego moczu nawet o 82%, dzięki czemu znacznie obniża się poziom stężenia minerałów odpowiedzialnych za formułowanie się kamieni struwitowych oraz szczawianowo-wapniowych. Właściwość ta powoduje iż dieta Urinary High Dilution idealnie nadaje się jako pojedyczncza dieta zwalczajaca oba najczęściej występujące rodzaje kamieni moczowych.

Umiarkowane zwiększenie poziomu sodu powoduje rozcieńczenie moczu, co w połączeniu z jego zakwaszeniem zapewnia skuteczną ochronę przed powstawaniem kamieni struwitowych. Poza tym jest to środowisko, w którym niemożliwe jest tworzenie kamieni oksalatowych. Dietę Urinary Feline zaleca się stosować na początku terapii kamicy moczowej, przed zidentyfikowaniem rodzaju kamieni.

Dieta powoduje umiarkowany wzrot poziomu sodu, jednocześnie rozcieńczając mocz oraz zakwaszając go, tworząc środowisko, w którym kamienie moczowe nie mogą się formułować, dzięki czemu minimalizowane jest ryzyko powstania kamieni struvitowych oraz szczawianowo-wapniowych.

Wskazania do stosowania karmy:


- wyjątkowo szybkie rozpuszczanie kamieni struwitowyczh
- zapobieganie tworzeniu kryształów i kamieni struvitowych (fosforanów amonowo-magnezowych)
- zapobieganie powstawaniu kryształów szczawianowo-wapniowych


Royal Canin Urinary skutecznie rozpuszcza kamienie struvitowe.
Zakwaszenie moczu hamuje wytrącanie się kryształów struvitowych poprzez zmniejszenie dostępności jonów fosforanowych. Karma ogranicza możliwość rozwoju bakterii.
Karma Urinary wpływa na zwiększenie ilości wydalanego moczu, przez co zmniejsza koncentrację minerałów w moczu i ograniczają ryzyko tworzenia kamieni szczawianowo-wapniowych oraz struvitowych.
Karma zawiera obniżony poziom magnezu, będącego jednym z komponentów kamieni struvitowych (kamienie fosforanowo-amonowo-magnezowe).

Skład Royal Canin VD Urinary High Dilution (kot) 1.5kg:

Ryż, gluten pszenny*, suszone mięso drobiowe, mąka kukurydziana, tłuszcze zwierzęce, gluten kukurydziany, sole mineralne, włókno roślinne, hydrolizat białka zwierzęcego, olej rybny, olej sojowy, fruktooligosacharydy, proszek jajeczny, hydrolizat skorupiaków (źródło glukozaminy), wyciąg z aksamitki wzniesionej (źródło luteiny) .


Analiza Royal Canin VD Urinary High Dilution (kot) 1.5kg:

Arginina 1,62%
Białko 34,5%
Biotyna 4,25mg
Chlorek 2,38%
Cholina 2300,0mg
Cynk 232,0mg
Cystyna 1,63%
Fosfor 0,9%
Glukozamina 1765,0mg
Kwas foliowy 18,3mg
Kwas pantotenowy (B5) 49,1mg
Lizyna 1,12%
Magnez 0,05%
Mangan 71,0mg
Metionina 1,03%
Popiół 9,4%
Potas 1%
Selen 0,14%
Siarka 0,5%
Sód 1,3%
Tauryna 0,21%
Tłuszcz 15%
Wapń 0,9%
Węglan wapnia 0,74%
Witamina A 24000,0UI
Witamina B1 9,4mg
Witamina B2 33,8mg
Witamina B3 106,9mg
Witamina B6 51,1mg
Witamina C 50,0mg
Witamina D3 500,0UI
Witamina E 500,0mg
Włókno 2,8%

Dawkowanie Royal Canin VD Urinary High Dilution (kot) 1.5kg:

Waga kota: prawidłowa masa ciała (ilość w gramach dziennie) / nadwaga (ilość w gramach dziennie)
- 2kg: 33g / 33g
- 3kg: 44g / 44g
- 4kg: 54g / 43g
- 5kg: 63g / 50g
- 6kg: 72g / 57g
- 7kg: 80g / 64g
- 8kg: 88g / 70g
- 9kg: 96g / 77g
- 10kg: 103g / 83g.

Bardzo dobra- skuteczna na kryształy w moczu karma. Mały minus czasem się kotu "cofa" tzn zwraca zjedzoną porcję co nie ma miejsca przy innych karmach royala. Próbowałam kilku dostępnych na rynku karm dla kootów z problemami układu moczowego i ta była najlepsza. Najskuteczniejsza i najchętniej jedzona.

Autor: avvocado ( 9 opinii )Czy ta opinia jest pomocna? tak | nie ( 1 / 0 )

Mój kotek zajada się bez problemu. I wszelkie problemy z kryształkami zażegnane. Polecam

Autor: anna.m ( 3 opinie )Czy ta opinia jest pomocna? tak | nie ( 1 / 0 )

Z nerkami już ok to teraz kryształki mamy...
Wcina bez problemu ;)

Autor: Baxiu ( 9 opinii )Czy ta opinia jest pomocna? tak | nie ( 0 / 1 )

Dodatkowe informacje o Royal Canin VD Urinary High Dilution (kot) 1.5kg:

Ile kosztuje dostawa produktu?
Koszt dostawy uzależniony jest od sposobu wysyłki lub odbioru osobistego, oraz od innych produktów w zamówieniu. Koszt dostawy może wynosić od 5zł w Warszawie, 12zł na pozostałym terenie Polski. W niektórych przypadkach dostawa jest gratis. Odbiór osobisty jest gratis.
Jak mogę zapłacić?
Oferujemy kilka sposobów zapłaty. Przy odbiorze towaru, przelewem na nasze konto, oraz kartą płatniczą przez internet. W przypadku płatności z góry (przelew, karta) termin płatności wynosi do 10 dni.
Czy mogę zwrócić zakupiony produkt?
Każdy konsument może zwrócić dowolny produkt w terminie do 14 dni od momentu otrzymania zamówienia. Wyjątki stanowią: produkty przygotowywane na konkretne zamówienie (przycinane osłonki na kable, derki szyte na wymiar, itp), oraz produkty dostarczane w zapieczętowanym opakowaniu, jeśli zostały otwarte (np. kosmetyki, kremy, pasty, puszki, itp.) i ich zwrot jest niemożliwy ze względów zdrowotnych lub higienicznych.

Masz inne pytanie?

Masz inne pytania dotyczące tego produktu? Skontaktuj się z nami przez poniższy formularz.

Treść pytania:

Twój e-mail: