Rejestracja Logowanie Koszyk (Pusty) Pomoc KontaktOpinie użytkownika marjoanna

Niestety nie jestem zadowolona z kołowrotków. Fakt, że są bardzo wygodne i zwierzaki mogą w nich rozwijać duże prędkości, łapki im nie wpadają, są bezpieczne, nie ma efektu nożyc. Jednak ciągle skrzypią - oliwienie jest konieczne co dwa dni, mimo że kołowrotki są nowe i mają jeszcze oryginalny smar, który brudzi ręce przy każdym dotknięciu. Mam je w użyciu od dwóch tygodni i w jednym z nich już odkruszył się ten ogranicznik który przytrzymuje koło na osi - musiałam zawinąć kawałek laminowanego drutu wokół osi, żeby koło się nie blokowało o tą odkruszoną część i chomik mógł z niego dalej korzystać. Zastanawiam się nad reklamacją, ale przy tej usterce to zbyt dużo zachodu.


+
Zalety:
wygoda i bezpieczeństwo dla zwierząt
-
Wady:
kołowrotek od nowości skrzypi, po dwóch tygodniach ukruszył się ogranicznik koła na osi
Opinia dodana 08 lipca 2012.

Czy ta opinia jest pomocna? tak | nie

Ogrodowa altanka

Gniazdko kupione jako "ogrodowa altanka", bo domek właściwy jest drewniany. Chomik (duży syryjski) wchodzi, przechodzi, wychodzi, wspina się na górę, zeskakuje i powtarza te czynności. Do tego możliwość podgryzania. Jako domek właściwy się nie sprawdzi, za bardzo pootwierane (aż cztery otwory). Gniazdko da się trochę uformować i stabilnie postawić w trocinach, a z drugiej strony jest na tyle lekkie, że chomik potrafi je podważyć i przeturlać, ale nie zrobi sobie krzywdy. W mój egzemplarz świnka by się nie zmieściła, choć widzę też inne opinie...


+
Zalety:
dużo możliwości zabawy, lekkie
-
Wady:
nie nada się na domek, zbyt mało pełnych ścianek
Opinia dodana 04 października 2011.

Czy ta opinia jest pomocna? tak | nie

Fantastyczna przekąska

Chomik za tym szaleje. Zapach z opakowania nader przyjemny, aż samemu chciałoby się spróbować:) Warto o to wzbogacić dietę pupila!


+
Zalety:
ładny zapach
-
Wady:
brak
Opinia dodana 04 października 2011.

Czy ta opinia jest pomocna? tak | nie

Estetyczne mieszkanko

W sam raz dla dużego chomika, kilku myszek (krata bardzo drobna) może szczura lub małej świnki... Na królika za małe, przede wszystkim za niskie! Domek inny niż na zdjęciu (prostokątny ze spadem z jednej strony, nie narożny). Górna krata jest biała, co trochę ogranicza widoczność i utrudnia obserwację zwierzaka (czarne pręty lepiej się sprawdzają optycznie). Krata nie jest wyposażona w żaden uchwyt, żeby można ją było wygodnie otwierać, niemal na dzień dobry dokręciłam sobie tam drucik w roli "klamki". Zaczepy zamykające kratę bardzo ciasne, na szczęście przy chomiku nie będzie trzeba ich używać. Zaczepy spinające obie części dopasowane dobrze. Ogólnie dałabym 4+ (obniżam ocenę za te mankamenty kraty)


+
Zalety:
estetyczna kolorystyka i wyposażenie, przestronne, ale nie straszy w mieszkaniu, ładnie się komponuje
-
Wady:
kolor kraty, brak uchwytu przy kracie
Opinia dodana 04 października 2011.

Czy ta opinia jest pomocna? tak | nie

nadaje się dla chomika

chomik oszalał w pierwszy dzień po udostępnieniu mu piasku - cały wieczór siedział w kuwecie i przekopywał piasek z jednego kąta w drugi, otrzepywał się i tarzał. piasek jest drobniutki ale nie pyli. bardzo miło popatrzeć na taką aktywność zwierzęcia. opakowanie jak na potrzeby chomika bardzo wydajne, karton zabezpieczony dodatkowo szeroką folią, w środku worek foliowy z piaskiem.


+
Zalety:
piasek nie pyli, zwierzę chętnie z niego korzysta
-
Wady:
brak
Opinia dodana 21 września 2011.

Czy ta opinia jest pomocna? tak | nie (1 / 0)

estetyczne wyposażenie

polecam osobom, którym zależy na estetyce wyposażenia klatki w stylu "naturalnym". logs łatwo wygina się, a jednocześnie jest stabilny. wielkość dobra na "budkę" lub "tunel" dla chomika syryjskiego. drewienka połączone są grubym drutem (ok. 2mm) na końcach zawiniętym w drewno, więc konstrukcja bezpieczna.


+
Zalety:
dobra zabawa i uatrakcyjnienie życia dla zwierzaka: może się wspinać, chować, podkopywać i podgryzać. dla właściciela estetyczne wyposażenie
-
Wady:
brak
Opinia dodana 21 września 2011.

Czy ta opinia jest pomocna? tak | nie